Často sem míří rodiny s dětmi, a nedávno se tady dokonce konala velikonoční stopovačka. "Naučná stezka je tam hodně navštěvovaná. A tak jsem si říkala, že když už nebyl masopust ani další akce, tak aby aspoň pro děti bylo něco hezkého spojeného s velikonočními svátky. A tak vznikla malá, asi dvoukilometrová stopovačka. Na zájemce čekalo 14 stanovišť s otázkami a když dobře odpověděli, vyluštili si tajenku, přičemž mohli volit ze dvou variant otázek, lehčích a těžších, pak samozřejmě museli pořád luštit jen tu jednu," vysvětlila Eva Spalová ze Sulislavi.

Akce se konala za dodržení platných hygienických opatření. Dětem, které na stezku vyrazily, mohli pak rodiče stáhnout diplom ze stránek obce. Snímky z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Na stezku, která přibližuje život a hospodaření v lese, se můžete vydat celoročně. Trasa má 11 zastavení. Výchozím bodem stezky je první zastávka u Jánského (Křivého) rybníka, kde stříbrská lesní společnost vybudovala novou kapličku. Stezka má 7,4 km.

Martina Sihelská