Moc pěkná procházka je například část této trasy z Mileva do Prostiboře. V Milevu se vydáte po zelené směrem na Prostiboř a chvíli budete šlapat po silnici. Provoz je zde minimální, zato příroda v okolí nádherná.

Během kochání se narazíte po pravé straně na rozcestník s názvem U kříže. Poznáte ho snadno dle dřevěného kříže s Ježíšem. Vydáte se tedy stále po zelené turistické trase lesem, minete lesní paseky, narazíte na velké množství zajímavých kořenů a pařezů z vývratů a dojdete až pod část obce Prostiboř nesoucí název Kopec.

Zde doporučuji na chvíli sejít z trasy a vystoupat krátké převýšení ke zřícenině zámku. Bohužel, ač to v jednu dobu vypadalo, že se hradu, který byl později přestavěn na zámek, blýská na lepší časy a dočká se rekonstrukce, majitel skončil u opravy střechy a další práce zastavil.

Po prohlídce Kopce sestoupíte zpět na trasu, přejdete starobylý kamenný mostík a dojdete do vesničky Prostiboř, jejíž dominantou je kostel sv. Mikuláše. Náves s novými lavičkami pobízí k zastavení a odpočinku, za návštěvu stojí i zdejší starobylý hřbitov, kde jsou též osazené nové lavičky k posezení a rozjímání.

Monika Šavlová