V Zadní Třebáni strávili třetí zářijový víkend. K pořádání akce byl vybrán krásný kemp Ostrov umístěný na Berounce. Po příjezdu do areálu kempu a ubytování v chatkách následoval slavnostní nástup, přivítání účastníků organizátory a předními představiteli našeho Českého rybářského svazu: předsedou PhDr. Karlem Machem a jednatelem svazu Ing. Romanem Heimlichem.

Pořadatelé si již po večeři připravili pro týmy zábavné soutěže, mezi kterými nechyběl lov ryb udicí, hody na terče, střelba ze vzduchovky, zatloukání hřebíků či stanoviště „na výlovu“, kde se postupně celý tým musel obléknout do rybářského ustrojení vhodného k výlovu rybníku a štafetově doběhnout k určitému bodu. Zde si děti i vedoucí užili velké srandy. Po zbytek dne byl volný program, někteří využili možnost si zarybařit na Berounce.

Zahráli si paintball

Na sobotní dopoledne čekal na účastníky setkání paintball v nedalekém Berouně, kde se děti v úmyslných bitvách dokonale vyřádily. Program pokračoval výletem do Koněpruských jeskyní, prohlédli jsme si jeskynní prostory, kde je možné vidět spousty krasových jevů, kosterních pozůstatků či mincovnu.

Po návratu do kempu nás čekala závěrečné velké finále. Náš západočeský tým držel průběžné druhé místo z výsledků z předchozích soutěží a paintballu a do velkého finále byl nasazen z druhého místa. Soutěžilo se ve hře Máme rádi ČRS, což je soutěž podobná té televizní, avšak s rybářskou tematikou. Hrál se „Kufr“, kdy nad vybraným žákem byla cedulka s nápisem a zbytek týmu ho musel navádět ke správné odpovědi. Cedulky se následně měnily za ryby a ve finále dokonce za živočichy. Následovala soutěž „Víc či míň“, kdy postavené týmy proti sobě soutěžily ve správné odpovědi. Zábavné bylo i odpovídání na testové otázky, kde jednotlivé týmy sbíraly body.

Výlet na Ameriku

Tým ze západu Čech porazil ve čtvrtfinále výběr pražského územního svazu, poté se utkal v semifinále s moravskoslezským územním svazem a výhrou si zajistil účast ve finále. Dobré znalosti, rychlost, ale i štěstí nám pomohlo ve finále překonat i výběr severočeského svazu, a tak tým Západočechů obhájil prvenství z loňského roku během setkání mládeže v Bílině. Večer byl zakončen grilováním a volnou zábavou.

Závěrečný nedělní den začal nástupem a vyhlášením výsledků. Poté jsme se společně vypravili do lomu Velká Amerika, který je známý nejen jako oblíbené místo filmařů, ale také svojí hloubkou a šířkou a tím, že na dně se nacházejí dvě propojená jezírka. Po obědě v Berouně se všichni rozloučili a každý se rozjel ke svým domovům. Za západočeský svaz mohu pochválit pořadatele za krásný program s organizací a poděkovat za spoustu zážitků, nových přátel a spokojenost dětiček. Moc se nám tam líbilo.

Již tradiční setkání mládeže našich zúčastněných sedmi územních svazů pořádal odbor mládeže Českého rybářského svazu ve spolupráci s odborem mládeže pražského územního svazu.

Josef Vorlovský, MO ČRS Tachov

Pozn.: Text byl zkrácen a redakčně upraven.