Se čtenáři bych se ráda podělila o zážitky z výletu ze Svojšína do Stříbra, kam jsme nedávno vyrazili.

Výchozím bodem je nádraží ve Svojšíně. Kousek od něj se napojíte na červeně značenou turistickou trasu, jíž se budete držet až do Stříbra. Ale zpátky do Svojšína. Pokud si nechcete obec prohlédnout, červená vás z ní hned vyvede. Půjdete kolem železniční trati a po chvíli se vám otevře pohled na údolí Mže. Pozor, cesta je tady strmá a když je mokro, jedna dvě se posadíte.

Cestou kolem řeky vás napadne, že v malebném údolí Mže je předjaří opravdu nádherné. Před Milíkovem minete několik chat a svým řehtáním vás pak přivítají koně, kteří jsou zvědaví a přijdou se podívat, kdo že to jde kolem.

Poté, co projdete obcí, se vydáte směrem k hlavní silnici, kudy pak vede i červená trasa. Stačí však silnici přejít a jít těsně za svodidly úzkou stezkou, kterou tady prošlapali už výletníci před vámi. Z hlavní silnice naštěstí po čtyřech stech metrech sejdete. Nad vámi se nyní rozkládá milíkovské hradiště.

Máchovo údolí

Další kroky vedou do romantického Máchova údolí, které je oblíbené především u chatařů, a tak si prohlédnete jejich malé roztomilé příbytky. Cestou z údolí se připravte na nelehký výstup, je sice krátký, ale rozhodně není pro každého. Nad vámi se nyní vypíná kopec, který nese jméno Roman.

Od Stříbra už jste jen kousek. Na polní cestě se v tomto období musíte připravit na pořádnou břečku. Správného turistu však tohle neodradí. Zanedlouho vás vítá Stříbro. Pokud míříte na zdejší nádraží jako my, je možné opustit červenou a za někdejší plovárnou odbočit doprava na lávku a poté se napojit na Plzeňskou a Nádražní ulici a po chvíli budete na nádraží.

Nezbývá než jen popřát, abyste si užili výlet.

Miroslava Součková