Traktorovou radlici museli nasadit také na horskou silnici pod vrcholem Soláň ve Vsetínských Beskydech a do okolí Velkých Karlovic. Do středečních 10 hodin dopoledne silničáři v horské části Valašska pluhovali a sypali celkem sedmadvacet kilometrů vozovek, přičemž spotřebovali 5,5 tuny inertního posypového materiálu.

„Říjnové zásahy při zimní údržbě silnic jsou poměrně výjimečné, ale čas od času si to vývoj počasí vyžádá,“ poznamenal provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

I když silničáři v říjnu ještě nedrží pohotovost a pro úklid sněhu neplatí ani žádné zákonné limity, každá Správa a údržba silnic musí podle něj i s touto možností počítat a mít alespoň minimální počty zimní techniky k dispozici.

První sněhová nadílka už v polovině října nicméně silničáře přece jen trochu „vylekala“. Na krajských silnicích se totiž ještě dokončuje řada investičních staveb a silničáři doufají, že práce na stavbách budou moci ještě nejméně měsíc bez sněhu a mrazu pokračovat.