Kateřina Konečná připomíná, že hnutí ANO nese spoluzodpovědnost za všechny chybné kroky současné Evropské komise, kterou její europoslanci volili.

V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy“ se budeme s europoslankyní Kateřinou Konečnou bavit o tom, co chce její uskupení změnit v Evropském parlamentu. „Otevřeně říkáme, že chceme přispět k tomu, aby už v Evropě nevládli ti, co doposud,“ říká Konečná.

Kateřina Konečná byla hostem podcastu Evropa pro Čechy | Video: Deník/Luboš Palata

A připomíná osobní podíl šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který dvakrát po sobě podpořil na eurokomisařku Věru Jourovou. „My tvrdíme, že pokud to tak půjde dál, setrvávání v Evropské unii ztrácí smysl,“ odpovídá Konečná na otázku, zda je její uskupení za vystoupení z Evropské unie.

Rozhovor se pak stočil k energetice, Green dealu, zásobování Česka elektřinou a energií vůbec. „Obnovitelné zdroje nám vyrobí dost energie sto dnů v roce. Co budeme dělat těch dalších víc než dvě stě?“ ptá se Konečná.

Jaké zásobování elektřinou a energiemi je nutné pro český průmysl a celou českou ekonomiku? Bylo by lepší, kdyby celou evropskou energetiku řídil Brusel a ne národní státy? Proč přestaneme těžit uhlí zřejmě dřív než Poláci a Němci a je to dobře? Jaké podmínky si dala Evropská komise při schválení výstavby nových jaderných reaktorů v Česku? Za co Kateřina Konečná chválí Alexandra Vondru, lídra ODS a  kandidátky Spolu? Má Česko rozmyšleno, co dál s energetikou a českou ekonomikou vůbec? Co všechno se dá opravit na Green dealu? Půjdou zrušit emisní povolenky na dmy?

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.