I hosté si v hlavní západočeské metropoli vytvořili brankové příležitosti, ale ztroskotali na zakončení, a tak trápení pokračuje. „Utkání dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním jsme byli lepší my než domácí, ve druhém potom hlavně díky nasazení Milana Ungra byla lepší Doubravka,“ řekl tachovský kouč Jaroslav Pták. „Je to stále stejné. V prvním poločase jsme neproměnili dvě výborné příležitosti. Hráli jsme aktivně, hodně běhali. První poločas nás stál hodně sil, odměna ale žádná,“ posteskl si zkušený trenér.

FORTUNA divize A, 8. kolo: SK SENCO Doubravka (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - FK Tachov 2:0 (0:0).
OHLASY Z DIVIZE: Doubravka zdolala Tachov, Petřín veze z Krumlova cenné tři body

„Do druhého poločasu nastoupil domácí střelec Ungr a ten byl pro nás velmi nepříjemný svým důrazem a důsledností. Také nám vstřelil první branku po standardní situaci, kdy jsme ho na zadní tyči neubránili a pro něj již nebyl problém svou příležitost proměnit. Draze jsme zaplatili za chybu, která byla způsobena naší nedůsledností. Domácím tento gól hodně pomohl a od té chvíle byli na svém hřišti lepším týmem,“ připustil kouč.

FORTUNA divize A, 8. kolo: SK SENCO Doubravka (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - FK Tachov 2:0 (0:0).FORTUNA divize A, 8. kolo: SK SENCO Doubravka - FK Tachov 2:0 (0:0).Zdroj: Deník/Milena Sojková

Tachov tak v Plzni prohrál a na první vítězství ve svém nováčkovském ročníku divizní skupiny A si bude muset minimálně ještě pár dní počkat. „Myslím si, že vzhledem k šancím, které jednotlivé týmy měly, by byla spravedlivější remíza. Jenže za pocity se body nedávají,“ uvědomuje si Jaroslav Pták.

„Pořád se nám to opakuje. Naše šance nedáme a z první příležitosti soupeře inkasujeme. Pracujeme, bojujeme, s každým hrajeme vyrovnané zápasy, ale odměna stále nepřichází. Je to už demoralizující, ale stále máme víru, že se to zlomí a trochu štěstí se přikloní i k nám,“ nevzdává se 65letý trenér.

Další soutěžní zápas hraje tachovská fotbalová družina už v sobotu, kdy od 16 hodin přivítá na domácím pažitu pražskou Aritmu, aktuálně třetí tým divizní tabulky. Okusí Západočeši konečně před svými fanoušky sladkou chuť vítězství?

SK SENCO Doubravka – FK Tachov 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 52. Ungr, 72. Mlynařík. Rozhodčí: Cigáň. ŽK: 2:1. Diváci: 150. SK SENCO Doubravka: Luhový – Krejčí, Kalina (46. Hendrych), P. Zajíček, Uzlík (76. Jandík), Blažek, Martin Nový (46. Ungr), Vacata, Mlynařík (83. D. Novák), R. Novák, Kule (46. Kovář). Trenér: Pavel Vaigl. FK Tachov: Landgrott – Semenov (60. Čížek), Mráz, Bulaiev, Lanfranchi, Kořínek, Šoul, Tušl, Vejvoda (78. Umanskyi), Sláma (83. Nieves). Frank (46. Habart). Trenér: Jaroslav Pták.


Načítám tabulku ...
Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili na domácím hřišti kvalitně hrající Jindřichův Hradec 2:0.
Klatovští fotbalisté zdolali Jindřichův Hradec. Jsme šťastní, zářil Spěváček