Vcelku povedený start do soutěže totiž vystřídala série porážek a momentálně 13. místo. O víkendu ovšem ´Lázeňští´ zvládli okresní derby v Chebu a i díky trefě šestadvacetiletého extachovského obránce a kapitána Marka Rudy zvítězili 3:0. Výsledek by je mohl nastartovat k lepším zítřkům.

O víkendu jste prolomili sérii čtyř porážek v řadě a zvítězili na horké půdě v Chebu. Byl to konečně výkon podle Vašich představ?

Šlo o hodně bojovné utkání. Mnoho soubojů, faulů a standardních situací. Pro diváka to nebyl na pohled asi líbivý zápas. My jsme šli do zápasu s tím, že chceme za každou cenu konečně vyhrát, hrát jednoduše z defenzivy a bez chyb, které jsme dělali v předchozích zápasech. Samozřejmě to není z naší strany tak pohledný kombinační fotbal, ale nejsme v situaci, kdy bychom mohli hrát na krásu. Musíme zápasy ukopat a získávat body.

K sobotnímu výsledku jste přispěl důležitou brankou na 1:0. Z pozice stopera ale máte spíše jiné úkoly, jak se Vám to tedy povedlo?

Pro nás hodně šťastný gól. Centroval jsem do vápna na nabíhajícího hráče, centr mi trochu ulétl a zapadl do sítě za brankáře (smích).

Věděl jste, jak branku oslavit nebo to byla spontánní radost?

Moc branek nedávám, takže ano, byl jsem překvapený a nevěděl jsem co udělat.

V létě jste přišli z Tachova celkem čtyři a vytvořili v kabině tachovskou miniskupinku. Jak hodnotíte zdejší prostředí, zapadli jste hned? A museli jste splnit nějaký nováčkovský rituál?

Kabina nás přijala bez problémů. Parta je skvělá, přirovnal bych ji k Tachovu. Co se týče rituálu, tak proběhlo klasické zápisné, které v Mariánkách stojí basu plzeňské dvanáctky do kabiny a stanovenou peněžní částku.

Udržujete stále tachovskou vazbu na hřišti i mimo něj?

Samozřejmě. My, Tachováci, se známe dlouho, takže nějaké vazby udržujeme při tréninku. Cvičení ve skupinách často tvoříme společně, ale není to tak, že bychom se s ostatními hráči nebavili (smích).

Zůstaňme u fotbalového Tachova. Sledujete na dálku jeho aktuální působení v okresním přeboru?

Ano, samozřejmě. Na Tachov jsem nezanevřel a sleduji, jak se klukům vede. Dokonce jsem se byl podívat i na druhou půli v Lomu. Ale, bohužel se většinou naše zápasy časově kryjí, tak jsem toho více nestihl. Věřím, že klukům se podaří hned první sezonu postoupit. Kádr je kvalitní a navíc teď převzal kormidlo trenér Pták, a ten určitě hodně pomůže. Doufám, že se Tachov brzy ocitne tam, kam patří.

Zmínil jste Jaroslava Ptáka, který Vás v FK Tachov vedl v přípravce a v žácích. Neproběhl nějaký telefonát o Vašem návratu zpět?

Neproběhl a navíc momentálně návrat do ´Efkáčka´ není pro mě téma.

V sobotu Vás čeká duel proti Sencu Doubravka, klubu, ve kterém jste dostal šanci poprvé ochutnat dospělý fotbal. Těšíte se na toto utkání nějak speciálně nebo to v hlavě už nemáte?

Ano, ve svých osmnácti letech jsem právě tam dostal první příležitost. Dříve hrálo za Senco spousta mých kamarádů, zvýšená motivace potom byla namístě. V letošní sezóně ale Senco hodně omladilo a já už tam moc kluků neznám. Proto už beru utkání s Doubravkou jako každé jiné. Budeme chtít hlavně potvrdit výhru z Chebu a zvítězit před fanoušky.

Michal Folejtar