Sobotní fotbalový zápas 27. kola divizní skupiny A se mimořádně vydařil tachovskému kapitánovi Milanu Braunovi. Po jedné trefě před týdnem v Jindřichově Hradci nyní střelecky doslova exceloval proti týmu Český lev – Union Beroun. Během pětadvaceti minut dal hattrick a k němu dvě minuty před koncem utkání přidal další zásah do černého. Měl tak lví podíl na vysoké výhře 5:0. Jedním gólem s pořadovým číslem čtyři ho doplnil Lukáš Bydžovský.

FK Tachov – Český lev Union Beroun 5:0 (3:0)

Tachované tak po střelecké a tím i bodové jarní mizérii podruhé za sebou vysoko zvítězili se shodným skóre 5:0.

V utkání proti Berounu nenastoupil Patrik Vyleta, který minulý víkend zničil třemi góly Jindřichův Hradec.

Duel byl od samého začátku v jasné režii domácích fotbalistů trenéra Móžiho. Sotva se stačili domácí fandové usadit, už se zase zvedali, aby oslavili vedoucí branku, kterou dal zblízka Braun. To polilo Tachovany živou vodu a po několika dalších šancích odskočili hostům na dvě branky. Opět se trefil Milan Braun.

Kdyby domácí proměnili své další příležitosti, mohlo to být po dvaceti minutách s hosty ještě horší. Ti působili na trávníku jako začátečníci.

Po pětadvaceti minutách dosáhl čistého hattricku trochu se štěstím hráč dne Braun a zvýšil už na 3:0.

Jednoznačná převaha Tachova pokračovala až do přestávky, ale do kabin se šlo za stavu 3:0.

Po obrátce domácí borci polevili a hosté od Prahy chvilku ukazovali, že i oni fotbal hrát dovedou. Dvakrát po sobě střílel Počta, efekt byl ale nulový.

Když nedal on, trefil se v 50. minutě na druhé straně Lukáš Bydžovský na 4:0 a debakl hostů mohli ještě navýšit Vaďura a Nemeš.

Hosté již nebyli v takové defenzivě, ale měli při zakončení i kopu smůly. Krátce před koncem zápasu trefil pravou tyč Valešovy svatyně Horel, pak stejný borec fauloval a dostal žlutou kartu.

Dvě minuty před koncem dorazil neškodné hosty svoji čtvrtou trefou Milan Braun.

Na poslední vteřiny nastoupil do branky domácího týmu místo Valeše mladý Daniel Dvořák.

Autor: Stanislav Sýkora, Robert Babor.