„Jsem odchovanec Tachova a ten je pro mě nejvíc, klub mi přirostl k srdci,“ vysvětlil Pavel Kořínek rozhodnutí zůstat doma.

„Ve Stříbře jsem byl na tréninku, měli jsme schůzku, ale tím to skončilo,“ dodal.

Pětadvacetiletý záložník se vzpomínkami vrátil o pět let. „Když si vzpomenu, jaký tým jsme měli po pádu do okresu na začátku, tak jsem moc nevěřil, že bychom měli postupovat výš. Ale v srdci jsem si to přál. Tachov je okresní město, a proto si myslím, že by tady divize měla být. Jenže tehdy jsme měli v Tachově tým, že jsme byli rádi, že jsme hráli,“ vybavil si Kořínek.

Rok co rok Tachov postupoval výš – z okresu do I. B třídy, odsud do I. A třídy, z ní do krajského přeboru a tuto sezonu je nováčkem v divizi.

„Pokud si dobře pamatuji, tak první rok v okrese jsme skončili třetí, ale postoupili jsme díky tomu, že první dva týmy postup odmítly. Takže zpočátku to tak jednoznačné s postupem nebylo. Tehdy jsme měli v mužstvu dorostence,“ uvedl Pavel Kořínek.

Nelituje, že z Tachova tenkrát neodešel. „Byli jsme dobrá parta, klub fungoval, začali jsme vyhrávat rozdílem třídy a postupy jsme prožívali euforicky,“ zavzpomínal.

Ani teď se nikam nehrne. Doma je spokojený. Kořínkův Tachov opět hraje divizi, ale je na předposledním místě a na jaře ho čekají záchranářské práce.

„Chceme se zachránit, ale co bude po sezoně, je otázka na vedení klubu. Za kabinu však říkám, že se jednoznačně chceme v divizi zachránit,“ uzavřel fotbalista Tachova.