Přestřelka na městském stadionu začala v 15. minutě, kdy se hosté po nepřesné rozehrávce domácích dostali k míči a Matoušek zakončil – 0:1. Tachov do té doby hosty prakticky k ničemu nepustil, ale příležitosti před brankou Sedlčan nedokázal využít. Povedlo se to až minutu a půl po úvodník gólu Habartovi, který vystřelil po útočné akci domácích na branku Glogara a vyrovnal.

Čtyři minuty poté vybojoval Blažek ve středu hřiště míč, prošel s ním k šestnáctce, přihrál doprava Habartovi a ten svým druhým gólem zvýšil na 2:1. Hosté ale dokázali v 25. minutě odpovědět, poradili si s domácí obranou, vystřelili, bohužel, střela se odrazila od bránícího Knakala do vlastní sítě.

Gólové hody prvního poločasu pokračovaly, v 38. minutě vydolovaly z tlaku domácího mužstva hosté míč, pustili se do rychlého brejku a nedali Valešovi v brance Tachova šanci. Střelcem na 2:3 byl Krůta. V samém závěru prvního dějství se podařilo domácím srovnat na 3:3, když z přímého kopu se čítankově trefil Braun.

Scénář druhého poločasu se příliš nelišil od prvního, akorát už nepadalo tolik gólů. Domácí vsadili vše na ofenzivu, snažili se dát více gólů, než soupeř, hosté naopak vsázeli vše na moment překvapení a úniku rychlým brejkem. V 58. minutě se snaha domácího týmu zúročila, když Čížek blízko branky přehlavičkoval hostujícího brankáře, míč se dostal ke Kůželovi a ten do odkrytého prostoru poslal domácí do vedení – 4:3.

Další velkou příležitost měl v 64. minutě Matas, ale Sedlčany se štěstím odvrátily. Studená sprcha přišla v 83. minutě, kdy hosté vyrovnali. I když domácím se podařilo krátce na to odpovědět parádní akcí zakončenou v síti po Blažkově střele, gól padl z ofsajdu.

Rozhodnout o bodech tak musel penaltový rozstřel, ve kterém byli lepší hosté.