Již od začátku se fotbal přesouval od jedné brány k druhé, více na míči byli ale domácí. Ti několikrát zahrozili, ale k vyloženě gólové šanci se nedostali. I přesto, že míč byl hlavně na tachovských kopačkách, jako první udeřil host z Prahy. Po dlouhém autovém vhazování ve 21. minutě se před brankou domácích vytvořila mela, z níž dopravil za Houdkova záda míč Ondřej Rybka.

I přesto, že se rozhodně nejednalo o ideální start, tachovské fotbalisty inkasovaný gól nerozložil. I nadále se drželi na míči a vytvářeli si šance. Ta největší přišla ve 37. minutě. Střelu a i následné dorážky ale zlikvidoval brankář Aritmy Jan Stareček. Ve 43. minutě se již tlak Tachovských konečně vyplatil. Výstavní střelou vyrovnal Tomáš Habart. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá půle začala vyrovnaně, hned tři minuty po začátku ale došlo na faul v pokutovaném území hostů. Při nařízené penaltě se David Kůžel nemýlil a poslal Tachov do vedení 2:1. V 53. minutě musel za zraněného Michala Folejtara střídat Lukáš Čížek a ukázal se jako velmi dobrá opora. Po pouhých šesti minutách pobytu na hřišti totiž zvýšil na 3:1. Zbytek zápasu již Tachovští dohráli poměrně s přehledem, i když se soupeř neustále snažil zápas zdramatizovat.

Tlak Pražanů vyvrcholil v úplném závěru zápasu, kapitán FK Tachov Dan Houdek ale svůj tým podržel a vítězství domácích zpečetil parádním zákrokem. Po dvou smolných prohrách na penalty si tak Tachovští připsali tři potřebné body. „Potřebovali jsme zabodovat jako sůl a taky jsme k tomuto zápasu tak přistoupili. Soupeř sice šel do vedení, ale do konce půle jsme vyrovnali, což bylo důležité. O poločase jsme si řekli, jak by měla druhá půle vypadat, to jsme splnili, přidali dva góly. Důležité vítězství pro nás,“ okomentoval sobotní zápas hrající trenér FK Tachov Jan Matas. Tachovští fotbalisté neměli rozhodně lehkou úlohu. Klasická sestava byla totiž oslabena. „Máme dvě červené karty plus jsme měli několik hráčů, které trápily zdravotní problémy. Měli jsme to tedy poměrně poslepované. Ale o to jsem víc rád, že jsme to zvládli,“ dodal Matas.