Zápas, který se nakonec hrál již v sobotu 4. srpna od 11 hodin, měl slavnostní atmosféru, fotbalisté i pořadatelé přivítali diváky v rámci Tachovských městských slavností a už před utkáním se domácí hráči netajili tím, že chtějí svátečnímu publiku udělat velkou radost. To se jim podařilo.

Se svým sobotním soupeřem se tachovští fotbalisté utkají letos ještě jednou v polovině října. To bude v rámci divize skupiny A.

Od samého začátku se hrál řízný a velice pohledný duel. Oba týmy se snažily o útočný fotbal a diváci tudíž viděli pěkný fotbal. Soupeř naznačil v prvních minutách, že nebude jenom bránit.

Hlavně Borkovec a Novotný zaměstnávali obranu Tachovanů. Asi po půlhodině hry začali domácí hosty ze středních Čech přehrávat.

Hbití forvardi tachovské družiny, Folejtar a Kůžel, měli možnosti ke skórování. Když už docílili gólu, radost jim zkazil asistent rozhodčího, mával ofsajd. Další šance likvidoval brankář Bébr. Do příležitosti vsítit branku se dostal i Matas.

V 27. minutě vyšla parádně akce z kopaček Habart – Knakal – Kůžel. Posledně uvedený pohotově otevřel skóre – 1:0. Stejný střelec v poslední minutě první půle přidal další gól a za stavu 2:0 odpískal rozhodčí Tvrdík poločas.

Druhá půle byla ještě kvalitnější z domácí strany. Akce na jeden dotyk často hosté ani nestačili likvidovat. Kůžel, Matas a hlavně Braun nedali. Až když potřetí rozjásal fandy navrátilec Milan Braun, bylo patrné, že vítězem bude domácí celek. Hosté sice mohli snížit, ale nebylo jim to dopřáno. Na rozdíl čtyř branek upravil druhým zásahem Braun. Další trefu si mohl krátce, co vstoupil na trávník připsat, Lukáš Čížek. Chyběl mu důraz a přesnost v zakončení. Šest minut před koncem dal konečnou podobu výsledku střídající Radek Skopový.

„Pochopitelně jsem spokojený jak s hrou, tak i s výsledkem. Hosté byli kvalitním a důrazným soupeřem. Měli rovněž několik šancí, kousali směrem dopředu. První kvalitní a důležitý zápas jsme zvládli a diváci byli určitě spokojení,“ shrnul vydařené předkolo poháru domácí trenér Jan Matas.

Stanislav Sýkora