O branky vítězů se postaralo kvarteto hned různých střelců - Tomáš Habart, Giueseppe Lanfranchi, Danyil Bulaiev a Jaroslav Šroub. V dresu hostujícího výběru hrajícího divizní skupinu B se střelecky prosadili Hudeček se Sedláčkem.

FK Tachov - SK Slavia Vejprnice (archivní snímek).
V Tachově skončil nejlepší střelec. Klub získal pět posil a jedná o šesté

Tachov proti soupeři ze sousedního kraje vyzkoušel ve hře opět nové hráče. „A ti znovu potvrdili, že budou dobrými posilami," pochvaloval si tachovský kormidelník Jaroslav Pták, který následně popsal průběh utkání, ve kterém padlo celkem šest branek, čtyři z nich po změně stran.

„Ve velkém horku jsme byli lepším týmem. V prvním poločase jsme si vytvořili řadu šancí, z nichž jsme proměnili jen dvě. Hráli jsme ale velmi dobře a ve velkém nasazení," těšilo zkušeného 65letého trenéra Tachova.

„Ve druhé půli jsme pokračovali v dobré hře, zvýšili jsme na 3:0 a zápas měli pod kontrolou. Rozzlobil mne však okamžik, kdy náš obránce doslova namazal soupeři na gól," čertil se Pták a doplnil, že zkoušet patičky v pozici posledního hráče je nejen absolutní nezodpovědností, ale také fakt, že v mistrovských zápasech by podobné "blbosti" mohly tým hodně mrzet.

Rokycany (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazily v sobotním přípravném zápase Baník Sokolov (zelené dresy) 2:1.
Rokycany v přípravě zdolaly Sokolov, výhru zajistily dvě trefy po změně stran

A tento moment domácí mužstvo vykolejil z tempa. „Asi na patnáct minut, těžko jsme se zase nastartovávali," uznal naštvaně Pták.

„V závěru už úroveň zápasu poklesla, hrálo se za ohromného vedra, takže se ani nedivím. Děkuji soupeři za férovou hru, zápas byl pro nás užitečný," doplnil trenér Tachova, jehož tým čeká v pořadí třetí přípravný duel za týden 22. července od 10.15 hodin na hřišti nováčka divize FK Ostrov.

SK Petřín Plzeň (červení), archivní snímek.
Jedenáctka Petřína skolila Březovou, hráči trenérovi příjemně zamotali hlavu