Klub se totiž zatím neshodl s vedením města na rekonstrukci sportovního areálu, na kterou dostal třicetimilionovou dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jenže dalšími miliony by mělo přispět město Tachov a tomu se nechce. Konečný verdikt by měl padnout na zasedání 24. června. „Pro nás je momentálně jediným možným řešením nepřihlášení soutěže mužů pro následující ročník. I když to pro někoho může být méně pochopitelné. Na valné hromadě v červenci výbor klubu ukončí svoji činnost,“ uvedl šéf tachovského klubu Petr Morgenstein.

„Mrzí mě to a myslím, že nejen mě. Ale nemáme jinou možnost,“ řekl Deníku sportovní ředitel a trenér klubu Petr Moži. „Příští ročník tady budeme mít jen mládež, mužský fotbal zmizí z mapy. Chtěl bych poděkovat všem hráčům a věrným příznivcům. Omlouváme se, ale jinak to dál nešlo,“ dodal Moži.

Přesto určitá naděje žije. S přihláškou do divize počká Tachovu svazový orgán do středy. Pro krajské soutěže je ještě o něco delší čas. Přitom to není tak dávno, co se v Tachově mluvilo o druhé lize. To když před dvěma lety patřili zdejší fotbalisté k absolutní špičce České fotbalové ligy. Už tehdy nastala podobná situace, kdy klub hrozil nepřihlášením mužské soutěže. Nakonec ale hrál krajský přebor, který Tachov jasně prolétl a vrátil se do divize. Tu bez problémů zachránil, ale do příštího ročníku se zatím nepřihlásil.

Jakub Davidík.
Skvělá forma, osobní rekord a kvalifikační čas Jakuba Davidíka