"Rozhodla chyba ve druhé minutě, kdy jsme dostali po naší standardce z protiútoku gól. Udělali jsme jasnou chybu a soupeř šel sám na brankáře od půlky hřiště. Myslím si, že rozhodla i kvalita, že týmy jako Sokolov jsou jinde než my," prohlásil kapitán tachovského mužstva Jan Viterna.

Nerozpadl se vám plán, s kterým jste nastoupili do zápasu?
Určitě se to prvním gólem změnilo, protože jsme chtěli hrát ze zajištěné defenzivy, abychom nedostali gól a vyráželi do protiútoků. Pokud dostanete ve druhé minutě gól na 0:1 a v 16. minutě na 0:2, tak se hraje jinak. Museli jsme otevřít hru a pak se projevila kvalita Sokolova, který potrestal každou naši chybu.

Po první půli jste prohrávali 0:3. Jaké pokyny jste dostali od trenéra?
Za stavu 0:3 je těžké hráčům něco říkat, protože všichni jsme si uvědomovali, že to je špatné, nehraje se dobře a je to, s prominutím, na h*vno. Měli jsme pokyn nechat tam všechno, abychom neudělali ostudu a abychom si všichni sáhli na dno.

Všech pět gólů vám vstřelil Dominik Kubinec. Jak je to možné?
Byli jsme na něj upozorňovaní, protože je to nejlepší střelec soutěže. Ale první gól dal po naší fatální chybě, kdy běžel sám na gólmana. Poté skóroval z brejků, do prázdné brány. Těžko se brání situace dva na jednoho.

V sobotu hrajete v Českém Krumlově, který je čtrnáctý a z posledního místa na něj ztrácíte čtyři body. Bude to zápas naděje na záchranu divize? Věříte, že se zachráníte?
Každopádně věříme… Chceme každý zápas vyhrát, i když víme, že Krumlov vyhrál v Příbrami proti jejímu béčku 5:1. Pojedeme tam odehrát důstojný zápas a budeme se snažit vyhrát.

Fotbalisté Rokycan (v zelených dresech) porazili v derby Klatovy (v červených) vysoko 4:0.
OHLASY Z DIVIZE: Petřín zdemoloval Jindřichův Hradec a je krok od postupu