„Oslovilo mě vedení Stříbra v čele s Jirkou Kertisem, zda bych to nechtěl vzít, a vrátit se tak po více než třech letech, co jsem tam nebyl. Nějakou dobu jsem váhal, protože jsem časově poměrně vytížený. Nakonec mě ale přesvědčil můj nynější asistent Luboš Zaoral, jenž mi řekl, že mi s tím pomůže, a pokud nebudu mít čas, tak vezme trénink. Navíc máme fotbalově podobné myšlení,“ vysvětluje Lukáš Pleško, jehož to táhlo zpět k fotbalu.

Baníku se v přípravě nedařilo.Baníku se v přípravě nedařilo.Zdroj: Deník/Robert Babor

„Doma nebyli z toho úplně nadšení, ale fotbal je půlkou mého života, a nejde se proto od něj úplně odtrhnout,“ říká bývalý hráč Plzně a Příbrami.

V přípravných zápasech na novou sezonu se Stříbru příliš nedařilo. S Malesicemi prohrál Baník 0:4, s Bělou nad Radbuzou dostal ještě o jednu branku více. Ve Františkových Lázních uspělo Stříbro 6:3. V Chotíkově prohrálo 1:3 a 0:3 padlo i s divizním Mostem.

„Výsledkově nám příprava úplně nevyšla. Herně tam ale vidím zlepšení každý zápas. Nezbývá nám nic jiného než stále pracovat, zlepšení se pak dostaví. Snad to jen nebude trvat příliš dlouho,“ říká trochu trpce nový trenér, který se snažil změnit výrazně tvář Stříbra.

„Je to cesta ještě na dlouhou dobu. Měnili jsme určité věci a zatím je hráči pomalu vstřebávají. Zároveň je znát také dlouhá pauza, která byla,“ pokračuje Pleško. Ten přivítal ve svém kádru několik nových tváří.

„Dotáhli jsme Martina Haase z Vejprnic. Povedlo se nám získat Zdeňka Paška z Doubravky, Jiřího Kolenu z Petřína a možná přijde i Marek Skopový, jenž je ale momentálně zraněný,“ říká k posilám bývalý ligový obránce.

Baníku se v přípravě nedařilo.Baníku se v přípravě nedařilo.Zdroj: Deník/Robert Babor

A jaké mají ve Stříbře cíle? „Chtěli bychom se pohybovat ve středu tabulky a hrát v klidu. Hlavně chceme ale všichni hrát fotbal po dlouhé době. Myslím si, že si to všichni budeme na trávníku užívat,“ těší se na ostré zápasy Lukáš Pleško.

Trenér Stříbra zůstává přesto ve střehu vzhledem k tomu, že se jeho týmu v přípravě příliš nedařilo. „Zatím je znát, že týmy z kraje, s nimiž jsme se utkali, jsou více sehranější a mají lepší organizaci hry. Aktuálně jsou proto dál, a my máme na čem pracovat,“ dodává Pleško.