„Střílení gólů pro mě není nic těžkého. Škoda toho jednoho gólu, který mi chyběl k překonání rekordu Papouška, jenž hrál za Částkov. Potřeboval jsem 48 branek, ale jeho rekord jsem alespoň dorovnal,“ řekl Lukáš Bydžovský.

Nejčastěji skóroval pravou nohou. Jelikož nastřílel tolik gólů, netroufl si označit ten nejdůležitější. „Spousta jich byla důležitých. Většinu branek jsem střílel z penalt, protože skoro každý zápas jsme je kopali. Kluci chtěli, abych překonal ten rekord, takže jsem je kopal já. Jednou jsem se mýlil v Boru, kde mě načapal brankář Petrželka, který věděl, kam to kopu,“ uvedl ostrostřelec.

Z archivu: Fotbalisté FK Staňkov (modrobílí).
Staňkov se chce zachránit. Trenéra Kuchariče nahradil Mifek

Sedmačtyřicet branek je jeho osobním rekordem. „Po covidové přestávce jsem měl velkou chuť do fotbalu,“ vysvětlil Bydžovský příčinu své střelecké potence.

Částkov vyhrál okresní přebor, ale postup do I. B třídy přenechal druhému Boru. Více než 40 gólů za uplynulou sezonu zvládl i tachovský Lukáš Hudec. Hlavně díky třiatřicetiletému kanonýrovi postoupil nováček I. A třídy do krajského přeboru.

Z archivu: Fotbalisté FC Chotíkov 1932 (černožlutí).
Chotíkov ještě zkvalitnil kádr a chce zamíchat kartami krajského přeboru

Za podzimní část soutěže Hudec nastřílel 18 gólů a na jaře byl ještě lepší, protože dal 25 branek. Celkem vstřelil 43 gólů. „Velmi dobře jsem si rozuměl s Pavlem Kořínkem a Jakubem Šuranským. Jsou to výborní fotbalisté. Hrajeme rychlý kombinační fotbal, což mi vyhovuje a baví mě to,“ vysvětlil Lukáš Hudec. „Pro mě je důležitější postup do krajského přeboru než osobní cíle,“ dodal na otázku, jestli si před sezonou stanovil gólovou hranici.

Podle Hudce si klub, jakým je Tachov, zaslouží hrát krajský přebor. „Mladí kluci z našeho týmu si vyzkoušeli I. A třídu a předminulou sezonu I. B třídu, věřím, že se neztratí ani v krajském přeboru,“ prohlásil Lukáš Hudec.

Promo Kanonýr Deníku