„Pokud bych měl nejprve zhodnotit zápas v Rokycanech, tak v prvním poločase jsme herně obstáli. Dalo by se říci, že domácí měli jen více brankových příležitostí. Několikrát nás zachránil brankář Hruška i branková konstrukce. Ve druhém dějství už jsme k dobrému fotbalu přidali také nebezpečné situace. A myslím si, že od vyrovnávacího gólu jsme byli na hřišti o trošku lepším týmem. Vytvořili jsme si i dostatek šancí, i když je pravda, že většina z nich byla po rychlých protiútocích. Navíc i v defenzivě jsme hráli dobře,“ liboval si trenér Eliáš, jenž se svým týmem nakonec vzal rokycanskému soupeři naději na první místo.

„Určitě zápas ovlivnilo i to, že soupeř měl v hlavách, že hraje o první místo. Pokud by získal tři body, tak mohl slavit titul. Nicméně, podle dostupných informací nakonec stejně postoupí i z druhé pozice. To nic ale nemění na tom, že jsme si dokázali, že můžeme hrát výborný fotbal i s tak kvalitními týmy jako jsou právě Rokycany,“ pokračoval spokojený kouč Baníku, jehož parta na jaře získala osmadvacet bodů. To je o sedmnáct více než za celou podzimní část.

„Je to paráda. Nakonec můžeme být se sezonou spokojení. Na podzim jsme nesbírali body, byť to po fotbalové stránce vůbec špatné nebylo. V zimní přestávce jsme trošku posílili a na jaře hráli dobře. Ono je to také hodně o psychice. Když se nám povedlo pár zápasů, začali jsme si věřit. I branek jsme stříleli celkem dost. Před startem druhé poloviny soutěže jsme si dali za cíl udržet se. Nejlépe bez toho, aniž bychom museli do baráže. A to se nám povedlo. Troufnu si říci, že kdybychom na podzim hráli tak jako na jaře, mohli jsme být v horní polovině tabulky,“ dodal Jakub Eliáš.