Neúspěch s ambiciózním Rapidem ale není ostudou. „Odehráli jsme poslední přípravný zápas, který nám ukázal, kde děláme chyby, a ze kterých bychom si měli vzít ponaučení. S výsledkem nejsme spokojeni, včetně trenéra Petra Výtiska. Soupeř byl aktivnější, běhavější a jeho výhra tedy byla naprosto," uznal mladík fotbalového Nýrska Jiří Taušek. „My se do příštího týdne musíme hodně zlepšit, abychom jarní část začali vítězně," uvědomuje si fotbalista.

FORTUNA ČFL, skupina A (16. kolo): FK Motorlet Praha - FC Viktoria Plzeň B (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 1:1.
Fotbalový servis: Třetí liga, krajský pohár, ale i generálky na jaro

Okula v přípravě sehrála celkem pět přípravných zápasů. S divizním Petřínem, béčkem Domažlic, Protivínem a teď s Rapidem prohrála. Dokázala porazit pouze Horažďovice, lídra jedné ze skupin I. B třídy (8:3). Jarní část sezony zahájí fotbalisté Nýrska v neděli od 15 hodin proti Černicím. Jedná se sice o domácí zápas, ale dějištěm utkání bude umělá tráva v Domažlicích, kde Okuláci byli v dlouhé a náročné zimní přípravě skoro jako doma.

Fotbalisté divizního SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) remizovali v generálce na jarní část sezony na hřišti béčka Domažlic 3:3.
Fotbalové Klatovy v generálce na jaro remizovaly na hřišti divizního konkurenta