"Na Košutce jsem bohužel nebyl, ale myslím si, že tam i s Černicemi to bylo stejné. Když musíme vyhrát, tak si myslíme, že se to automaticky povede a nesnažíme se na sto procent. Tedy, že se soupeř porazí sám," říkal fotbalista Baníku Viktor Gontkovič.

Devatenáctiletý hráč vstřelil jediný gól Stříbra ve Lhotě, kde korigoval na konečných 1:8. "Dát gól je hezké, ale když prohrajete, tak z něj není žádná radost," svěřil se.

Příčinu porážky viděl v přístupu k zápasu. "Podle mě jsme se málo soustředili a hráli jsme spíš tak, že to chceme dokopat a dohrát než vyhrát. V poločase jsme prohrávali 0:5 a trenéři byli naštvaní, čemuž se nedivím. Také jsem byl naštvaný jak sám na sebe, tak i na ostatní. Někteří nastoupili do druhé půle s tím, že zápas chtějí dohrát, málo z nás se chtělo přiblížit příznivějšímu skóre," kritizoval mužstvo Gontkovič.

Mladý a nezkušený tým by podle něj potřeboval posílit o starší a zkušenější hráče. "A více se zaměřit na tréninky," dodal.

V posledním podzimním duelu (sobota, 14.00) Stříbro hostí osmý Nepomuk. "Doufám, že budeme hrát jako v prvních podzimních zápasech. Nejlepší by byla výhra, ale i remíza by nebyla špatná, protože každý bod se počítá," burcoval Viktor Gontkovič.