Někteří současní hráči Doubravky totiž ještě nedávno působili v Tachově, hráči obou týmů se navíc většinou dobře znají a na derby se tak všichni těší. Z tachovského týmu nejvíce zřejmě Martin Knakal, který se postaví proti svému staršímu bratrovi Petrovi. „Na tento zápas se těším moc. A těším se dlouho, už od té doby, kdy jsem věděl, že do divize postoupíme z krajského přeboru,“ řekl Martin Deníku.

Nějakou dobu si ale nebyl jistý, že se s bratrem potká. „Nebylo jisté, že se v divizi Doubravka udrží, tak jsem jim fandil, aby to vyšlo. Což se podařilo, a tak se můžeme konečně potkat fotbalově,“ dodal tachovský stoper.

Kolik fotbalových soubojů mezi bratry zajiskří, nelze odhadnout. Na trávníku se zřejmě v přímém kontaktu moc často nepotkají, oba totiž ve svých týmech působí na postu stoperů. „Ale je šance, že se budeme střetávat při standardních situacích. To jsem našemu trenérovi předem říkal, že bráchu hlídat nechci,“ říká s úsměvem zkušený tachovský fotbalista, který se těší také na to, jak se s bratrem budou před zápasem zdravě hecovat.

A hecovat se zřejmě budou všichni. V Tachově totiž ještě nedávno hráli současní doubravečtí fotbalisté Jan Turek a Ondřej Stružka. „Všichni se vlastně navzájem známe, o to víc se těšíme. A Tachov musí v Plzni vyhrát. Kdybychom na Doubravce prohráli, to bych tam nemohl zajít ani na pivo, protože bych pak musel poslouchat uštěpačné poznámky,“ dodává s úsměvem Martin Knakal.

Tachov po skvělém výkonu v sobotu porazil doma Rakovník 3:1. „Zápas se mi hodnotí dobře, tým si sedá, už se ve hře objevují věci, na které se připravujeme při trénincích,“ zhodnotil trenér Jan Matas. „Vytvořili jsme si šance, se třemi góly jsem spokojen. Týden přípravy jsme přizpůsobili tomu, co nás může čekat na Doubravce. Určitě bude magnetem souboj Knakalů, Martina na něj určitě vyhecujeme a na soupeře se dobře připravíme,“ dodal hrající tachovský kouč.