Tachovu, který hraje I. A třídu, se podařilo porazit a vyřadit třetí tým tabulky krajského přeboru. Tachovští fotbalisté jsou v

I. A třídě druzí a jsou tak blízko postupu do krajského přeboru.

"Byl to velmi náročný zápas proti nesmírně silovému a soubojovému týmu. Kluci zaslouží velkou pochvalu, jsem rád, jak jsme utkání zvládli i přes značné oslabení," radoval se v rozhovoru na klubovém webu trenér Tachova Jaroslav Pták.

Ten neopomněl zmínit druhou frontu, na níž Tachov bojuje. "Zbývá nám pět zápasů do konce I. A třídy a cíle se rozšířily. Stále platí postup do krajského přeboru, a když už jsme došli tak daleko, chtěli bychom vyhrát i pohár a získat double," přeje si Pták.

Fotbalisté Tachova.
Tachov nastřílel Nýrsku čtyři góly a v poháru postoupil do semifinále

Ve druhém semifinále Kralovice (I. A třída) udolaly na penalty Vejprnice (krajský přebor). O pohár se tak střetnou účastníci

I. A třídy Tachov a Kralovice, tedy druhý tým soutěže se čtvrtým. Finále se hraje ve středu 8. června od 18 hodin v Plzni na hřišti Slovanu Plzeň.

Semifinále PKFS: Lhota - Tachov 0:2 (0:0).

Branky: 74. Hudec, 90. Habart. ŽK: 1:0. Diváci: 70.

Sestava Tachova: Landrgott – Habart, Umanskyi, Šroub, Sloup, Fišer (46. Roháč), Šuranský, A. Kořínek, Hudec, Nieves (62. Khymanych), Sláma (82. Meller).

Černice - Tachov (v zeleném), 2. kolo Poháru PKFS.
S jídlem roste chuť. Vedení Tachova chce vyhrát pohár