Trenér Pták zareagoval na vývoj utkání změnou rozestavení na 3-4-3. Tachovští fotbalisté si vytvářeli šance, ale nedokázali je přetavit v gólový úspěch.

„Začátek zápasu byl v naší režii, vytvořili jsme si šance, které jsme bohužel neproměnili. Hráli jsme s velkým nasazením. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala, přečkali jsme dvě výrazné šance díky Petru Landrgottovi,“ okomentoval pro Deník úvodní poločas trenér Tachova Jaroslav Pták.

„Ve druhém poločase jsme dostali nešťastný gól. Balon jsme si srazili do branky sami. Od té doby jsme hráli nervózně, přestali jsme kombinovat a nakopávali jsme míče. Změnil jsem rozestavení na 3-4-3, abychom hráli útočně. Zlepšili jsme se, vytvořili si šance, ale neměli jsme štěstí, protože vždy nám chyběl kousek ke vstřelení gólu. Zradila nás i nekvalita v proměňování šancí, ale to je dlouhodobá záležitost. Využijeme tři čtyři gólovky, ale z patnácti šancí, což je hrozná bilance,“ mrzelo Ptáka.

Trenér Tachova se zlobil na zdržování fotbalistů Kralovic. „Jakmile vedli 1:0, tak polehávali a hráli divadlo, že jsou zranění. Prostě takový ten klasický český nešvar. Hraje se pouze s jedním balonem, který se zakopává někam do řeky a čekáte pět minut, než se rozehraje další akce. Tento styl fotbalu mně vadí a některé týmy to snad jinak ani neumí. Nicméně je naší chybou, že jsme nevyhráli. Měli jsme proměnit šance a vyhrát,“ řekl Pták.

Tachov klesl na třetí nepostupové místo do vyšší soutěže. „Myslím si, že soupeři také budou prohrávat. Potřebujeme být druzí, abychom postoupili. Na první místo už asi nedosáhneme, protože Petřín Plzeň B je nejkvalitnějším mužstvem soutěže a na ně asi nemáme. Na druhé místo určitě chceme dosáhnout. Ukazuje se, že budeme muset posílit kádr, protože když nám nezahrají čtyři opory, tak ostatní jsou mladí a ještě to neumějí vzít na sebe,“ konstatoval trenér Tachova Jaroslav Pták.

Tuto sobotu od 10 hodin hraje Tachov doma s rezervou Mýta.

Kralovice  1

Tachov     0

Poločas: 0:0. Branka: 61. Pánek. Rozhodčí: Liškutín. Diváci: 85.

Sestava Tachova: Landrgott – Umanskyi, Viterna, Bulaiev (75. Beneš), Sloup (66. Roháč), Kořínek, Šuranský, Mráz, Hudec, Nieves (59. Fišer), Tonka.