V tabulce druhý Tachov se přiblížil prvnímu Petřínu B na šest bodů a vzdálil se třetí Žákavě na devět bodů, ale soupeř z jižního Plzeňska zatím odehrál o zápas méně.

Pět kol před koncem soutěže se Tachov přiblížil vysněnému postupu do krajského přeboru, protože výš postupují dva nejlepší týmy I. A třídy.

„Začali jsme nervózně,a tak úvod patřil domácím, kteří byli nebezpeční, ale nepřesní v koncovce. Po deseti minutách jsme vyrovnali hru a do konce prvního poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. První poločas přinesl několik slibných příležitostí na obou stranách, nicméně obě obrany a skvělí brankáři pracovali spolehlivě,“ řekl klubovému webu trenér Tachova Jaroslav Pták.

Zkraje druhého poločasu byli podle tachovského kouče lepší domácí fotbalisté, ale postupem času se hra vyrovnala. „Měli jsme velkou smůlu, když krásná střela Sloupa se odrazila od břevna těsně před brankovou lajnu. Přibrzdilo nás zranění stopera Umanskyiho, musel jsem rychle střídat a zpřeházet některé posty. Musel jsem střídat další dva již unavené hráče a dát do koncovky čerstvé síly. Střídání se nám velmi povedla, protože obě naše branky v závěru utkání vstřelili střídající hráči. Domácí se nevzdávali, závěr utkání jsme však dohráli bezpečně do obrany a radujeme se z vítězství na půdě nejlepšího týmu soutěže,“ potěšilo Ptáka.

„Zápasy proti béčku Petřína jsou vyrovnané a pro nás inspirativní. Tentokrát se štěstí přiklonilo k nám, na druhou stranu my jsme moc chtěli uspět a náš úspěch je i dílem velké bojovnosti a nasazení, které jsme do zápasu investovali. Chci poděkovat našim hráčům za skvělý přístup k zápasu, jsem na ně pyšný,“ dodal trenér.

Tachovské fotbalisty čeká náročný týden, protože ve středu od 18 hodin hrají semifinále Poháru krajského fotbalového svazu v Plzni se Lhotou. Ta je v tabulce krajského přeboru třetí. Druhou dvojici tvoří Vejprnice – Kralovice. „Vzhledem ke zranění Romana Umanskyiho a pracovním absencím několika dalších hráčů budeme muset velmi improvizovat v sestavě,“ tvrdil Jaroslav Pták.

A už v sobotu od 10 hodin hraje Tachov doma zápas 26. kola I. A třídy se čtvrtými Kralovicemi.