Hosté z Tachova vyhráli první poločas 2:0 brankami Khymanycha a Slámy. „Začátek byl trochu nervózní. Druhý gól před koncem poločasu nás uklidnil. V kabině jsme si řekli, že utkání dohrajeme a že soupeř nemá sílu na zvrat,“ řekl trenér Tachova Jaroslav Pták.

V 65. minutě Sloup zvyšoval na 3:0 a o deset minut později Hudec na 4:0. Domácí snížili čtvrt hodiny před koncem duelu. „Inkasovali jsme z nepozornosti. Kluci už nehráli pozorně vzadu. Soupeř fyzicky odcházel a přidali jsme mu další dva góly. Závěr se dohrával, prakticky se hrálo na polovině Svéradic,“ tvrdil Pták.

Pátý gól Tachova dal Hudec a šestý střídající Nieves.

„Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší, fotbalovější a rychlejší. „Byl to náročný a tvrdý zápas. Domácí hráči jsou velcí a hodně důrazní, hráli jednoduchý fotbal, míče nakopávali dopředu,“ uvedl tachovský kouč.

Okomentoval i situaci na čele tabulky. „Jsme zase o další bod na tom lépe než Žákava a máme zápas k dobru. Ale jedeme na Petřín, který má Žákava za sebou. My však nejedeme na Petřín prohrát, budeme se prát a bojovat o body,“ slíbil Pták.

Tachov (v modrém) - Svatobor Hrádek.
Tachov se vrátil na postupovou příčku do krajského přeboru

Tuto sobotu od 17.30 hodin hraje Tachov doma s Mochtínem.

Včera se losovalo semifinále Poháru krajského fotbalového svazu (PKFS). Tachov čeká ve středu 18. května od 18 hodin utkání ve Lhotě. „Sedmý tým krajského přeboru. Mužstvo Lhoty neznám. Vůbec nevím, co nás čeká. Pro nás je priorita postup do krajského přeboru. Pohár je třešnička na dortu,“ uzavřel Jaroslav Pták.

Svéradice 1

Tachov     6

Poločas: 0:2. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Branky: 77. Beránek – 15. Khymanych, 44. Sláma, 65. Sloup, 75. a 83. Hudec, 86. Nieves.

Sestava Tachova: Landrgott – A. Kořínek, Sloup, Viterna, Habart, Šuranský, P. Kořínek (83. Fišer), Hudec, Šroub, Khymanych (57. Nieves), Sláma (88. Dvořák).

Střelec prvního gólu Patrik Sláma.
Tachov rozstřílel Luby. Rozhodl druhý poločas