"Myslím si, že skóre 4:0 nám vlezlo do hlav a už jsme se nesoustředili na sto procent. Dva góly do šatny nás nahlodali a i když jsme šli do druhé půle s vědomím, že vedeme o dvě branky, tak se nám nepodařilo vedení udržet," řekl Dominik Donate.

Polevení ve výkonu prý vyčítali trenéři Stříbra svým svěřencům. "Ale byli i spokojení s první půlhodinou zápasu. Nabádali nás, ať hrajeme dál svoji hru, zkusíme udržet výhru, což se nám bohužel nepodařilo, protože jsme neubránili centry," uvedl střelec branky na 2:0, jež byla Donatovou první v této sezoně.

"O remízu jsme se nebáli. Mrzelo nás, že jsme neudrželi výhru. V dorostu se nám občas stávalo, že jsme vyhrávali 4:0, ale podařilo se nám to udržet. Ztráta čtyřgólového náskoku je něco nového a pro příště budeme vědět, že nemáme vypnout, ale hrát pořád stejně," dodal útočník Baníku.

Fotbalisté TJ Sokol Lhota (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili Rapid Plzeň 4:1. Stejným výsledkem uspěl o víkendu i Holýšov (modří).
OHLASY Z PŘEBORU: Neuvěřitelný mač! Baník doma prohospodařil čtyřgólové vedení

Donate hraje krajský přebor za muže Stříbra třetím rokem. "Pět šest kluků z dorostu hrajeme za áčko, které má přednost. Když hrajeme zápas s dorostem den utkáním áčka, tak trenér se snaží nás šetřit, nehrajeme celý zápas, abychom byli fit," konstatoval talentovaný fotbalista, kterému bude v lednu 18 let.

První minuty mezi muži v krajském přeboru sbíral už v 16 letech. "Minulou sezonu jsem začal hrát víc a víc a na jaře jsem odehrál snad každý zápas," vybavil sei Dominik Donate.

FORTUNA divize A, 6. kolo: FC Rokycany (zelené dresy) - FK Tachov (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 1:0 (0:0).
OHLASY Z DIVIZE: Tachov podal v Rokycanech dobrý výkon, ale znovu prohrál