"Několikrát jsem se pozastavoval nad tím, že by tabulku střelců měl vyhrát někdo mladší. Jde o to hodně pracovat, posilovat, běhat, držet životosprávu, relaxovat, ale hlavně, aby se vyhýbala zranění," řekl Lukáš Čížek.

Poprvé zažil, že by jedno mužstvo dalo v utkání dvacet gólů. "Kluků z Chodského Újezda mi bylo líto, protože si to nezasloužili. Poděkoval jsem jim, že to dohráli se zdviženou hlavou a snažili se, protože ty týmy to většinou zabalí. Je to zvláštní, protože jsme hráli ve stejné sestavě jako v Tisové, navíc byl pouze Lukáš Hudec, ale tam jsme prohráli 1:6. Rozhodla výhoda domácího hřiště, všechno si sedlo, do čeho jsme kopli, tak napadalo do brány," uvedl střelec Tachova B.

Z legrace říká, že padesáti vstřelenými brankami v sezoně splnil limit pro zařazení do A týmu. "Doslechl jsem se, že na áčko nemám kvalitu, tak jsem si dělal z kluků na dokopné srandu, že mohli slavit udržení v divizi a mít o deset patnáct bodů víc. Ale nechtěli, abych hrál a dal nějaké góly," podotkl s úsměvem Čížek.

Čtyřiačtyřicetiletý fotbalista nedostal v sezoně ani jednu žlutou či červenou kartu. "Takhle to vždycky nebylo. Jak stárnu, tak jsem pomalejší… (smích) Teď byla červená karta na mě, protože soupeř mě stáhl a říkal, že jsem strašně rychlý, což mě hodně pobavilo (smích). Na dokopné jsem to říkal klukům a ti se chytali za hlavu," pravil.

Fotbal bude hrát i v příští sezoně, ale navzdory nabídkám z krajského přeboru Karlovarského kraje zůstane v Tachově, kde je doma.

Tachovská rezerva se bude muset pro příští sezonu spokojit s okresním přeborem. "Částečně je to zklamání, protože jsem chtěl, aby dorostenci, kteří se neprosadí v áčku, hráli důstojnou soutěž. I. B třída by pro ně byla optimální. Na druhou stranu na soupisce je nás osm, a pokud nám nepomůže A tým nebo dorostenci, tak nás není ani jedenáct. Nejprve potřebujeme doplnit a stabilizovat kádr," uzavřel Lukáš Čížek.


Načítám tabulku ...