Ale fotbalová prestiž našeho okresu pořádně utrpěla! Vždyť v soutěžích dospělých nad okresní úrovní máme už pouze šest týmů (jeden v krajském přeboru a pět v oblastní I.B třídě, když Sparta Dlouhý Újezd odmítla účast v baráži o postup do I.A třídy). Vlajková loď FK Tachov opustila z vlastního rozhodnutí čtvrtou nejvyšší českou soutěž divizi a tachovští fotbalisté už budou měřit své síly se soupeři pouze v rámci TaNET okresního přeboru…

Jaký to propastný rozdíl třeba ve srovnání se sousedním také rozlohou nepříliš velkým okresem Domažlice, kde nadokresně působí hned čtrnáct mužstev (jeden v ČFL, pět v krajském přeboru, jeden v I.A třídě a sedm v I.B třídě).

O tomto víkendu nazují mistrovské kopačky v tachovském regionu pouze hráči Baníku Stříbro, který se sešupem tachovského fotbalového klubu z elity do pralesa rázem stal nikým neohroženým okresním lídrem. V úvodním kole v sobotu 10. srpna přivítá na svém hřišti od 17 hodin SK Horní Bříza. Utkání řídí jako hlavní rozhodčí domažlická Hedvika Mifková s asistenty Markem Mazancem a Pavlem Šiškou. Delegátem krajského fotbalového svazu bude Pavel Rauch.

Ostatní okresní týmy dospělých zasáhnou do svých soutěží za dva týdny o víkendu 23. a 24. srpna.