Pro fotbalistu se zkušenostmi z ČFL nebylo neobvyklé vstřelit tři góly i v I. A třídě. "Dal jsem i sedm, šest, pět gólů ve vyšších soutěžích. Pět i šest branek v krajském přeboru, tři góly v divizi," uvedl Lukáš Čížek loni v říjnu.

"Lukáš je zkušený plejer, který prošel hodně soutěžemi, hrál i ČFL. Je na něj spolehnutí, je silný ve vápně soupeře. Typický zabiják. Když mu to tam kluci správně dají, málokdy se mýlí. Už toho moc nenaběhá, ale ve vápně je stále hodně platný," charakterizoval Čížka trenér Dlouhého Újezda Václav Zeman.

"Je to tak, jak říká trenér. V podstatě jsem tachovský Lewandowski," směje se Čížek.

Třetiligovou ČFL hrál v Tachově a v Unionu Cheb. V Tachově kopal i divizi a při své poslední misi v tomto klubu i okresní přebor. Hrával v Rozvadově a samozřejmé i v rodném Boru. "Prošel jsem se různě po západních Čechách. Před čtyřmi roky jsem odešel z Tachova do Boru, ale odtud jsem po třech zápasech šel zpět do Tachova, abych nemusel někam dojíždět. Navíc jsem měl vždy srdce pro Tachov. Ve druhé polovině minulé sezony jsem přestoupil do Dlouhého Újezda, protože v Tachově jsem se nepohodl s trenérem Ptákem," řekl kanonýr tachovské rezervy.

Co říká na znovuzrození Tachova, který po pádu do okresního přeboru každým rokem postupuje a tuto sezonu má nakročeno na postup do divize? "Je to fantastické a moc to klukům přeju. Se staršími hráči jsme toho hodně zažili. Když mám volno, jdu se na kluky podívat. Tachov je moje srdeční záležitost," svěřil se Lukáš Čížek.


Načítám tabulku ...