Tři z toho navíc na hřištích soupeřů, když v případě Chodského Újezdu v I.B třídě se tak stalo v rámci okresního derby v Dlouhém Újezdu.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Favorizovaný Baník Stříbro i bez za vyloučení v Tlumačově pykajícího kanonýra Giuseppe Lanfranchiho doma zdolal plzeňský Rapid hladce 4:1 a dál vládne celkovému pořadí nejvyšší krajské soutěže.

Domácím usnadnilo cestu ke třem bodům vyloučení plzeňského Jiřího Šmída už ve 21. minutě.

Poločas: 2:1. Branky: 19. Pavlas, 32. Tůma, 70. Vejvoda, 75. Bůžek – 38. Čupalka z penalty. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (21. J. Šmíd). Diváci: 95.

Stříbro: Hruška – Vyšín, Pavlas (58. Demjan), Hřebík (68. Čoka), Tůma (76. Kertis), Dyk, Vejvoda, Radek Skopový (82. Pospíchal), Bůžek, Bronec, Korynta. Trenér: Jan Kraus.

I.B TŘÍDA

Z pohledu fanouška z tachovského regionu bylo magnetem derby Újezdů.

Domácí Dlouhý Újezd šel do vedení 1:0 v desáté minutě, jenže mezi 18. a 31. minutou hostující hráči třemi góly skóre převrátili na svoji stranu. Do přestávky ještě domácí stihli snížit na 2:3.

Jednogólový rozdíl pak držel i po změně stran za stavu 3:4 a Sparťané byli ve hře o body až do 78. minuty, i když v té chvíli už hráli 13 minut bez vyloučeného Petra Földešiho za hrubé nesportovní chování. Toho hosté využili k pojištění výhry dvěma góly.

Na vlastním trávníku hrál i FK Planá a o poločase ještě držel s favorizovaným Sokolem Mrákov bezbrankovou plichtu. Ve druhé půli však pětkrát inkasoval a domácí fanoušci museli zkousnout debakl, který jejich hráče poslal až na dno tabulky…

Naplno bodovaly výhrami o gól Studánka ve Kdyni a Chodová Planá v Krchlebech.

FK Planá – Sokol Mrákov 0:5 (0:0)

Poločas: 0:0. Branky: 56., 65. a 70. Váchal, 74. Toman, 89. Duffek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Kvasnička – Kostelník, Kalík. Diváků: 40.

Planá: Zušťák – Dav. Sovka, Alexa, Suchý, Pravda (63. Kuchař), Dom. Sovka, Brožíček, Kloužek, Vomáčka, Mikota, Bucsuházy.

SK Krchleby 1921 – Slavoj Chodová Planá 2:3

Poločas: 1:1. Branky: 4. Myška, 82. Vítek – 23. a 65. Tonka, 75. Chval. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Nešpor – Kastl, Duda. Diváků: 50.

Chodová Planá: Petrželka – Plecitý, Táborek, Ovčačík (75. Radil), Sykal, Soukup, Pelán, Klimeš, Chval (89. Šmolík), Hanko, Tonka.

SK Kdyně 1920 – Dynamo Studánka 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 38. Hladík. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Petrželková – Brůha, Pressl. Diváků: 50.

Studánka: Sňozík – Gabčo, Šuranský, Vyšňovský, Klepal, Janovec, Marek, Viterna, Lončík, Hladík, Půža (72. Bureš).

Sparta Dlouhý Újezd – TJ Chodský Újezd 3:6

Poločas: 2:3. Branky: 10. Dvořák, 40. L. Gitta, 62. Stoklasa – 18. a 52. P. Pikl, 28. a 84. J. Pikl, 31. Trejbal, 78. Kozák. ŽK: 0:0. ČK: 1:0 (65. Földeši). Rozhodčí: Červený – Šálková, Fanfule. Diváků: 80.

Dlouhý Újezd: Kopolovič – Dvořák, Földeši, Houda, Pernglan, Stoklasa, Synek, L. Zeman, L. Gitta, Havel, Švábek (46. Vrba).

Chodský Újezd: Čepelák – Beneš, L. Pikl, J. Pikl, D. Maščák, Trejbal, Kozák, Malý, P. Pikl, M. Founě, L. Founě (80. Bedecs).

Autor: Robert Babor, Michal Folejtar