„Kluci makají, plní stanovené úkoly, zatím si zaslouží velkou pochvalu,“ pochvaloval si na klubovém webu trenér Jaroslav Pták.

A jeho slova se potvrdila hned v prvním přípravném zápase, v němž FK Tachov vyhrál v Chotíkově s účastníkem krajského přeboru 5:2.

Domácí šli sice v osmé minutě po centru do vedení, jenže Tachov ještě do poločasu otočil vývoj skóre. Nejprve Hudec vyrovnal a pak Beneš zasekávačkou obelstil obránce i gólmana a rázem byli ve vedení hosté – 1:2.

Brzy po přestávce přidal třetí gól Nieves, Chotíkov pak sice snížil, ale podruhé se prosadil Beneš a konečnou podobu výsledku dal Mráz.

„Výsledek je příjemný, ne však prvořadý. Ačkoliv tam byla spousta chyb, vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme rychlejší, dynamičtější, měli jsme více fyzických sil,“ zhodnotil utkání trenér Pták.

„Mám radost, že se projevily věci, které trénujeme. Nastoupili jsme s řadou dorostenců, kteří nezklamali,a naopak dokázali, že do budoucna se nemá tachovský fotbal čeho bát,“ přidal další cenný postřeh.

Ačkoliv pochválil tým za dobrý kolektivní výkon, přesto nakonec vyzdvihl i dva jednotlivce. „Honza Viterna v obraně prokázal, že už je to zase náš starý- dobrý Cipís. A ve středu zálohy zahrál velmi dobře Pavel Kořínek. Ale jedeme dál, musíme pokračovat v tvrdé práci,“ doplnil zkušený kouč po prvním vítězství.

Teď tedy jeho tým malinko přibrzdilo zrušení zápasu v Královském Poříčí. On byl vůbec s druhým přípravným termínem problém. Původně totiž měli Tachovští v plánu hrát s Bělou nad Radbuzou, v jejíž barvách nastupuje jejich bývalý hráč Jaroslav Malý. Jenže po přesunu do vyšší soutěže, v níž se oba celky navíc střetnou hned v prvním kole, tento zápas pozbyl smysl. A tak se hledala náhrada, ani ta nevyšla.

A jaký je tedy další program fotbalistů FK Tachov v přípravě? V sobotu 17. července přivítají od 17 hodin účastníka krajského přeboru TJ Zruč, dva dny na to budou hrát v Maršových Chodech od 18 hodin s dorostenci Petřína a v generálce na I. A třídu si zajedou 24. července do Tlumačova, kde je prověří další tým krajského přeboru.

„To byl záměr, hrát s týmy z vyšších soutěží. Chceme být na sezonu dobře připraveni,“ vysvětloval na klubovém webu trenér Jaroslav Pták.

„Navíc pro naše mladé hráče je to velký benefit a zkušenosti, které jsou pak v sezoně k nezaplacení,“ doplnil zkušený lodivod FK Tachov. Zatím má k dispozici poměrně početný kádr.

„Trénují s námi i dorostenci a kluci, kteří v dorostu skončili, určitě dostanou prostor. Ale s blížícím se prvním mistrákem už se budeme snažit sestavu ladit k ideálu,“ doplnil kouč Pták.

Povede se mu tým vyladit?