„Jednoznačně chceme postoupit do krajského přeboru. Výhoda je v tom, že postupují dva týmy. My jsme druzí, ale Petřín Plzeň B je herně jinde a s ním se těžko můžeme rovnat,“ prohlásil trenér Tachova Jaroslav Pták.

Tachovští fotbalisté začali zimní přípravu v pátek 7. ledna. Trénovat budou třikrát týdně, z toho každou středu v tělocvičně a v pondělí a v pátek venku na umělce. „Všechno děláme do dynamiky a do rychlosti. Neběháme dlouhé tratě. Prvních pět týdnů přípravy zaměříme právě na dynamiku, rychlost, obratnost a sílu, aby kluci byli živí, protože fotbal se hraje v intervalech deseti až dvaceti vteřin, poté je aut, roh nebo gól a hráči odpočívají. Proto nebudeme běhat dlouhé tratě třeba na pět kilometrů,“ tvrdil Pták s tím, že v tomto cyklu nebudou chybět ani fotbalové věci.

Nováček z Tachova zvládl podzimní část sezony skvěle.  
Tachov dal šestku Křimicím. Hudec vede tabulku střelců I. A třídy

Poslední tři týdny zimní přípravy vyplní herní činnosti zacílené na taktiku. „Protože kvůli změnám v kádru budeme hrát novým systémem, takže tomu musím přizpůsobit styl hry,“ vysvětlil trenér Tachova.

„Tomáš Habart bude velká posila, Saša Khymanych je také šikovný fotbalista,“ pochvaloval si Jaroslav Pták.

První přátelský zápas čeká fotbalisty Tachova 22. ledna proti Vintířovu, který vede krajský přebor Karlovarska. Favorit I. A třídy odehraje šest přípravných utkání plus 2. kolo Poháru krajského fotbalového svazu.

Rozpis přátelských zápasů

22. ledna, 14 hodin

Tachov – Vintířov

29. ledna, 14 hodin

Tachov – Královské Poříčí

5. února, 15 hodin

Tachov – Petřín Plzeň B

12. února, 17 hodin

Tachov – Staňkov

19. února, 13 hodin

Tachov – Holýšov

26. února, 14 hodin

Tachov – Trstěnice

2. kolo PKFS, soupeř není znám

Lukáš Hudec (v modrém, číslo 11) je podzimním králem střelců I. A třídy. Na snímku je 
v posledním soutěžním utkání podzimu proti Křimicím, kterým Hudec vstřelil dva góly.  
Důležitější je pro mě postup do krajského přeboru než góly, říká Hudec