Hosté byli ze začátku lepší a po chybě v tachovské obraně šli do vedení. Důležitý okamžik nastal ve 12. minutě. Po nešetrném zákroku soupeře došlo ke zranění kapitána Honzy Viterny, který byl s podezřením na zlomeninu žeber převezen do nemocnice. Trenér Pták poslal do hry Bualieva, přeskupil řady a byl to právě nový hráč, který prvním kontaktem s míčem srovnal.

Hrál se pohledný fotbal, oba týmy útočily a na konci první půle se Tachov dostal do vedení. Po přihrávce Šuranského se prosadil Nieves.

Hosté však po přestávce srovnali na 2:2. Gólová přetahovaná pokračovala a domácím vrátil vedení Le Quang Thanh – 3:2.

Tachovští borci bojovali, snažili se, ale srážely je chyby v defenzivě. Po hrubkách soupeře přeštičtí fotbalisté otočili skóre zápasu na konečných 3:4.

Další kaňkou zápasu bylo zranění dorostence Fišera.

„Odehráli jsme dobrý zápas s kvalitním soupeřem, kdy jsme udělali více chyb a soupeř jich dokázal využít. Mrzí mě zranění Viterny a Fišera. Počet hráčů na marodce roste, zatímco zahájení soutěže se blíží. Máme ještě dva týdny, takže doufám, že se někteří marodi vrátí,“ řekl trenér FK Tachov Jaroslav Pták.

Branky Tachova: Bulaiev, Nieves, Le Quang Thanh; rozhodčí Fanfule; 50 diváků.

FK Tachov: Landrgott – Kropáč, Viterna, Sloup, Zeman, Umanskyi, Šuranský, Hudec, Mráz, Fišer, Nieves. Střídali Le Quang Thanh, Bulaiev.