Tachov přitom měl v sestavě z větší části dorostence, v Tlumačově hráli dva až tři zkušení fotbalisté.

„Bylo to kvůli tomu, že máme spoustu zraněných hráčů, které chceme doléčit, a proto jsem je nechal odpočívat,“ vysvětlil trenér Tachova Jaroslav Pták.

Tachov vedl 1:0, 2:1, Tlumačov opět vyrovnal, ale poslední dva góly zápasu vstřelili hosté. „Soupeř byl silný v standardních situacích, ať už jde o rohy nebo o centry ze strany. Měli jsme problém s bráněním těchto věcí. Tlumačov měl v sestavě urostlé chlapy, kteří hráli důrazný fotbal,“ řekl Pták.

Podle něj se hrálo vyrovnané utkání, v němž měl Tachov více štěstí v koncovce. „Zápas mi hodně ukázal, protože se nám nepodaří doléčit všechny hráče, takže na první dvě tři kola mistrovských zápasů budou muset hrát dorostenci. Utkání v Tlumačově mně ukázalo, kdo z nich je schopný podat jaký výkon, takže v tomto směru to byl důležitý zápas,“ uvedl kouč Tachova.

Zdroj: Youtube

Výhra v generálce nad mužstvem z krajského přeboru je pro tachovský klub povzbuzením. „Určitě. Kluky jsem po zápase pochválil, že podali statečný výkon. Naši hráči byli soupeři do pasu, přesto jsme Tlumačov přehrávali a kluci se nevyhýbali soubojům s urostlými chlapíky,“ ocenil Pták.

Pro oko diváka to prý nebylo příliš pohledné utkání. „Protože Tlumačov je soubojové mužstvo nakopávající dlouhé balony za obranu, nechce hrát kombinačně. My jsme chtěli kombinovat, ale dost jsme ztráceli balony v přechodové fázi. Nicméně některé kombinace se nám povedly a dali jsme z nich góly. Z výkonů kluků jsem byl nadšený,“ tvrdil tachovský trenér.

Tachov hraje první soutěžní zápas tuto sobotu od 10 hodin doma proti Bělé nad Radbuzou. Trenér Jaroslav Pták už má víceméně jasno o základní jedenáctce. „Nemám žádný post, o kterém bych přemýšlel. Vykrystalizovalo se mi to, protože vím, kteří hráči nebudou, kdo je zraněný. Mám informace, kdo se do víkendu doléčí, že se zúčastní tréninků. Někteří přijdou už na pondělní, jiní na středeční a někdo i na páteční tréninky. Podle toho mám naplánované, kdo bude hrát proti Bělé nad Radbuzou,“ prozradil kouč Tachova Jaroslav Pták.