Už po druhé hodině se začali trousit hosté, mezi prvními dorazili Čišovského největší kamarádi Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, kteří pak pronesli také smuteční řeč. Chybět samozřejmě nemohli kluboví šéfové Tomáš Paclík s Adolfem Šádkem, stejně jako další parťák Pavel Horváth s rodinou, všichni s černými brýlemi na očích.

Dorazil i David Limberský, plzeňští odchovanci Václav Procházka a Martin Fillo, kteří hájí barvy ostravského Baníku nesli společně věnec, z Liberce dorazil i Martin Zeman s manželkou, Čišovského někdejší trenér Miroslav Koubek nebo místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr. Plzeňský hokejový klub zastupoval Martin Straka. A samozřejmě nechyběli ani hráči ze současného kádru Viktorie Plzeň a desítky fanoušků.

„Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána, že se lidé snažili zmírnit náš žal. Velké díky patří fotbalovému klubu Viktoria Plzeň,“ uvedla po smutečním obřadu na svém twitterovém účtu zarmoucená vdova Martina Čišovská.

Do obřadní síně se dostala jen rodina a nejbližší.

Před ní vzniklo pietní místo, kam fanoušci Viktorie pokládali květiny, další je potom přímo u Doosan areny, v tzv. Bráně borců.

Po obřadu každý rychle prchal pryč, nikomu nebylo do řeči. Vždyť plzeňská fotbalová rodina navždy ztratila jednu z největších osobností.

„Pro celý klub je to velmi těžký den. Ačkoliv byl Marian dlouhodobě nemocný, smířit se s jeho odchodem je pro nás velmi těžké. Byl nejen výborný hráč, ale především skvělý člověk a velký bojovník. Pro nás všechny je vzorem,“ uvedl za všechny mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Čišovský přišel do Plzně krátce po zisku prvního mistrovského titulu z rumunského Temešváru, na dalším v roce 2013 už se sám podílel, zahrál si také s Viktorií dvakrát Ligu mistrů. Součástí týmu zůstal i v po roce 2014, kdy mu lékaři zákeřnou nemoc diagnostikovali. Titul v roce 2015 věnovali spoluhráči právě jemu.

„Celou dobu byl na soupisce, má i svou skříňku v kabině,“ doplnil a nevyloučil, že Viktoria zvažuje, že navždy vyřadí jeho dres s číslem 28.