„My jsme v první půli měli dvě slibné situace, po nichž jsme mohli jít do vedení. Ale bohužel jsme nedokázali zakončit přesně. V závěru poločasu jsme po důrazných soubojích poprvé inkasovali my. A pak jsme tam pět minut před koncem měli obrovskou příležitost vyrovnat, kdy Brabec trefil hráče na malém vápně,“ litoval plzeňský kouč Pavel Vrba. „To jsou situace, které takové zápasy rozhodují. My jsme je bohužel neproměnili, Slavie ano. Mezí nás to, ale takový je fotbal,“ doplnil trenér Viktorie.

Přitom jeho svěřenci začali v neděli odpoledne zostra, na svého soka vlétli. Už v první minutě pláchl slávistické obraně Krmenčík, ale spoluhráče hledal marně. Vzápětí pálil Kalvach a gólman Kolář musel vytáhnout první obtížnější zákrok. Pak byl zápas na chvilku přerušen kvůli kouři z dýmovnic v kotli Slavie.

A po deseti minutách měl po akci Hlouška gól na noze, z první pálil těsně vedle.

Po úvodním náporu Plzně se hra vyrovnala, navíc domácí museli v 31. minutě střídat, hřiště opustil zraněný Řezník místo kterého přišel Mihálik a došlo k přesunům v plzeňské defenzivní čtveřici. Pak ale domácí přece ožili, jenže Kayamba řešil brejk přihrávkou do země nikoho a Mihálik střílel ve 37. minutě nad branku.

Slavia poprvé vystřelila na branku ve 43. minutě, Ševčíkův pokus zpoza šestnáctky Hruška vyrazil na roh a po něm se blýskl po ráně Součka. Nakonec ale v první půli přece jen plzeňský gólman kapituloval. V poslední minutě nastaveného času vracel Olayianka míč na malé vápno, kde zakončoval Souček, jehož pokus domácí brankář vyrazil, ale odražený míč se dostal k Hušbauerovi, který propálil vše – 0:1.

Pro viktoriány to byla před odchodem do kabin studená sprcha. Což se možná projevilo na vlažnějším začátku druhého dějství. Po hodině hry poslal trenér Vrba ve snaze o zvrat na hřiště druhého útočníka Chorého a s tím přišly i další šance. Tři minuty na to utekl po levém křídle Hloušek, ale Kayamba jeho pěkný centr nezakončil dobře. Střela Krmenčíka v 65. minutě zase postrádala razanci i přesnost. V 72. minutě na Hlouškův centr ani jeden z útočníků Viktorie nedosáhl a Limberského rána osm minut před koncem šla těsně vedle.

Blízko k vyrovnání měli domácí v 86. minutě, jenže Brabec po přiťuknutí Kayamby trefil jen Frydrycha. Další šance už nepřišla a tak si tři body odváží hostující Slavia.

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 45+5. Hušbauer. ŽK: Kayamba, Procházka, Limberský, Chorý – Olayinka, Ševčík, Hovorka, Frydrych, Traoré. Rozhodčí: Franěk – Kříž, Flimmel. Diváků: 11 625.

Plzeň: Hruška – Limberský, Brabec, Hejda, Řezník (31. Mihálik) – Procházka, Kalvach – Hloušek, Hořava (60. Chorý), Kayamba – Krmenčík (79. Beauguel).

Slavia: Kolář – Bořil, Hovorka (61. Frydrych), Kúdela, Coufal – Souček – Olayinka, Hušbauer (66. Traoré), Stanciu, Ševčík – Tecl (83. Milan Škoda).