Rozlosování krajského přeboru připravilo lahůdku pro příznivce tachovského a rozvadovského fotbalu. Právě týmy FK Tachov a TJ Rozvadov se utkají v sobotu 18. listopadu v derby na tachovském městském stadionu.

Řada hráčů Rozvadova oblékala kdysi právě dres Tachova a podobně je tomu i na opačné straně – někteří hráči Tachova kopali ještě nedávno v rozvadovských dresech.

A někteří rozvadovští hráči v Tachově i bydlí. To je případ třeba Jaroslava Žemličky, který se v minulém kole blýskl hattrickem proti Sušici (Rozvadov vyhrál 5:0). „Je to tak, tohle derby bude mít pro nás i pro soupeře zvláštní atmosféru. Diváci se budou mít určitě na co koukat, zápas lidi pobaví, to je podstatné,“ řekl Deníku rozvadovský hráč. „Já se samozřejmě na derby těším, snad bude i pěkné počasí. Je nám jasné, že Tachov je momentálně na vítězné vlně, takže uspět proti němu není jednoduché. Nám se začátek sezony nepovedl, a tak jsme se soustředili na poslední dvě utkání a obě jsme zvládli,“ uvedl Žemlička (Rozvadov v těchto zmíněných utkáních porazil Stříbro a Sušici).

„Proti Tachovu bohužel nebudeme asi ani kompletní, máme tam nějaké hráče na marodce, ale na derby se prostě těšíme,“ dodal.

Stejně natěšená nálada panuje v kabině domácích. „Těšíme se nejen na samotný zápas, ale samozřejmě také na diváky. Doufáme, že jich přijde hodně. Chceme uspět a budeme se snažit, aby se divákům fotbal líbil,“ vyjádřil se hrající trenér Tachova Martin Knakal.

Domácí chtějí pochopitelně vyhrát. „Chceme podzim zakončit s pětačtyřiceti body, to znamená vyhrát i patnácté utkání v řadě. To je naším cílem, a pak se v klidu kvalitně připravit na jaro,“ řekl dále trenér s tím, že tachovský kádr by měl být kompletní, nikdo není zraněn, po pauze, kdy chyběl minulý týden ve Lhotě, by měl opět nastoupit momentálně nejlepší střelec domácího mužstva Lukáš Bydžovský.

Zápas mezi Tachovem a Rozvadovem začíná v sobotu ve 13.30 hodin. Ve stejnou dobu nastoupí k poslednímu podzimnímu zápasu také Stříbro, které doma hostí Nýrsko.

V I.B třídě je na programu rovněž okresní derby, mezi Sokolem Stráž a Slavojem Chodová Planá. Hraje se už v sobotu dopoledne ve Stráži.