Úplně opačné starosti mají při vstupu do zimní přípravy dva naši zástupci ve fotbalové 1. B třídě. Zatímco Sparta Dlouhý Újezd útočí na nejvyšší příčky, nováček z Kostelce bude bojovat o záchranu. Hráče obou celků čeká nepříjemné nabírání fyzické kondice. Sparta začala nepovinnou přípravu už v prosinci.

„Pro kluky, kteří měli zájem se udržet v kondici, byla zajištěna jednou týdně tělocvična,“ vysvětlil termín nepovinné přípravy sekretář Sparty Dlouhý Újezd Ludvík Jűthner. Ostrá příprava začíná pro hráče 23. ledna, kdy tým sehraje první utkání zimního turnaje „Gleixner cup“ na umělé trávě v Tachově. „Na lavičce k žádným změnám nedochází. Zimní přípravu povede trenér Pavel Smolák a pomáhat mu bude asistent Radek Sobotík,“ pravil sekretář klubu a dodal: „Frekvenci tréninků určí kouč před zahájením přípravy.“ Vedení oddílu připravilo po skončení turnaje ještě před začátkem jarní části soutěže herní doladění. „V současné době jen čekáme na potvrzení termínů některých soupeřů,“ řekl k aktuálnímu stavu vyjednávání přípravných utkáních sekretář, který ale nic konkrétního neprozradil k posílení týmu. „Zatím z kádru neodešel nikdo a v přípravě bychom chtěli samozřejmě vyzkoušet několik případných posil. Jména zatím říci nemohu, jednání jsou ještě otevřená,“ dodal Jűthner.

Hráči Kostelce vstoupili do přípravy už silvestrovským fotbálkem a hráče v dalších dnech čeká třikrát týdně trénink, kdy v úterý využíjí tělocvičnu, ve čtvrtek a v neděli terén a náhradní hřiště. „Od 24. ledna hrajeme kvalitně obsazený turnaj v Horšovském Týnu, a tak víkend bude patřit vždy herní přípravě,“ upřesnil program trenér nováčka 1. B třídy Jaroslav Novák. K velkému pohybu by v kádru, podle jeho slov, dojít nemělo.

„Do Stříbra chce Michal Honzík a uvidíme, jak se s Baníkem dohodneme. My, stejně jako hráč, máme zájem o prodloužení hostování Martina Dyka ze stejného oddílu. Uvidíme, jak se dohodneme,“ pravil kostelecký kouč, jenž s trochou nadsázky dodal: „Hledáme stoprocentního střelce, ale najděte ho. My totiž umíráme na neproměňování šancí.“ Kostelec prý přehrály jen Heřmanova Huť a Bezdružice. „Žádný jiný celek nás neválcoval. V dalších pěti či šesti prohraných zápasech jsme byli mužstvům více než vyrovnaným soupeřem, ale co my dokážeme zahodit, to je až neuvěřitelné,“ vrátil se k podzimu trenér.

V Kostelci si ale jinak nepřipouštějí, že by měli po roce krajskou soutěže opustit. „Na hráčích vidím odhodlání, i když máme čtyři borce, kterým zimní příprava nevoní a vyhýbají se, jak můžou. Čeká nás těžké jaro, ale já věřím, že ho zvládneme,“ je optimistou trenér Novák.