VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Arbitři jsou na jaro připraveni

Sycherák - Fotbal: Seminář rozhodčích OFS Tachov hodnotil jejich předseda Vítězslav Volák.

13.3.2014
SDÍLEJ:

Fotbal: Seminář rozhodčích OFS Tachov hodnotil jejich předseda Vítězslav Volák.Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbaloví rozhodčí Okresního fotbalového svazu Tachov se připravovali na jarní sezonu. Komise pod vedením předsedy Vítězslava Voláka pro ně připravila jednodenní seminář.

V penzionu K. Rady na Sycheráku se sešla dvacítka arbitrů, kteří postupně absolvovali testy, dále probírali chyby v zápisech o utkání, zjištěné nedostatky v zápasech, přednášku místopředsedy krajské komise a republikového delegáta Pavla Poura. Na závěr si účastníci semináře vyslechli výsledků testů a diskutovali.

„S průběhem semináře jsem byl spokojený. Jeho průběh nám trochu zkomplikovala nemoc lektora KFS Plzeň, museli jsme narychlo připravit náhradní program, ale vše jsme nakonec zvládli," poznamenal předseda komise rozhodčích OFS Tachov Vítězslav Volák, který Deníku odpověděl na několik otázek ohledně semináře.

Byl jste také spokojený s účastí na semináři?
Účast byla 61 %, takže nemohu být spokojen. Bohužel už začali soutěže KFS Plzeň a naší rozhodčí byli obsazeni ve třech případech. Řada rozhodčích musela plnit své povinnosti ve svých zaměstnáních, ze kterých je nebylo možno uvolnit. Do nepřítomnosti zasáhly i nemoci. Náhradní termín semináře bude každou středu březnu od 16.00 hodin. Bez účasti na semináři nebudu moci rozhodčí delegovat na utkání.

Jak jsou, co se týče znalostí pravidel a předpisů, rozhodčí připraveni na sezonu?
Jejich znalosti jsou na dobré úrovni, rozhodčí jsou připraveni. Samozřejmě by mohly být ještě vyšší, vždy jsou ještě rezervy.

Jaké konkrétní problémy jste měli při zajištění semináře?
Nemocného lektora KFS Plzeň z velké části nahradil P. Rauch. Svou přednáškou přispěl k objasnění zbytečných chyb rozhodčích, praktického posuzování ofsajdové pozice, ofsajdu, uplatňování výhody. Správnému posouzení přestupků přispělo pásmo videí, komentovaných členem komise OFS Tachov Ladislavem Fanfulem.Takže jsme nakonec vše zvládli a program byl plnohodnotně naplněn.

Zúčastnili se semináře noví adepti na funkci rozhodčího?
Z OFS Plzeň – město k nám přišli zatím tři rozhodčí a další projevili zájem. Z našeho okresu jsou to čtyři noví adepti, kteří ale budou absolvovat školení v náhradním termínu.

Autor: František Hlas

13.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení