Desátý ročník turnaje fotbalových rozhodčích v sálové kopané O putovní pohár města Tachova se po sportovní i společenské stránce opět vydařil. Největší zásluhu na tom má předseda komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu Tachov Aurel Ardeleanu. Právě jeho Deník ohledně organizace tak velké akce vyzpovídal.

Skončil desátý jubilejní ročník turnaje rozhodčích. Jak byste ho hodnotil? Myslím si, že mne úplně nepřísluší hodnotit akci, kterou sám pořádám. To by měli jiní. Nicméně, po organizační stránce až na nějaké maličkosti jsme všechno zvládli, což potvrzují i ohlasy účastníků. Potěšila mě také herní úroveň turnaje. Opravdu se až na malé výjimky hrála výborná sálovka.

Říkáte, všechno jsme zvládli. Kdo s vámi spolupracuje na organizaci turnaje. Je pravda, že hlavní zajištění leží na vašich bedrech? Je pravda, že z velké části zařizuji sám, ale bez pomoci některých lidí bych to nedokázal. Na přípravách a zdárném průběhu turnaje se podíleli Struček, Bošková, Kožnar a rozhodčí Ďugel, Petr Štrincl, Lhotka, Ulrych, Vocelka, Vrbský, Pešek, Hepffelová a Hudcová.

Vrabci na střeše si po Tachově a nejen tam cvrlikají, že právě tento jubilejní ročník udělá tečku za tímto turnajem a příští rok už se konat nebude. Co je na tom pravdy? Je fakt, že jsem opravdu přemýšlel o ukončení tradice. Ta laťka je nasazena hodně vysoko a alespoň ji udržet je stále těžší. Už nevím, kam se to dá ještě posunout a říkám si, že v nejlepším je třeba přestat. Vážně jsem přemýšlel, že na tomto vyhodnocení to oznámím, ale vše jsem si právě při této chvíli rozmyslel a příští rok turnaj s největší pravděpodobností bude.

Co vás k tomu vede? Když vidíte tolik kluků pohromadě a vyzařuje z nich spokojenost a hlavně radost, že se mohou alespoň jednou ročně takto sejít, tak by to byla škoda. Na tento ročník přijeli také kluci ze Slovenska a byli nadmíru spokojeni. Chtěli by příští rok přijet znovu a zájem mají i ostatní.

Zpestřením turnaje už tradičně atraktivní tombola. Jak sháníte tak hodnotné ceny? Tak je to hlavně o běhání. My můžeme nabídnou jen malou propagaci firmy při turnaji, nic víc. Přesto musím s radostí konstatovat, že turnaj už má takový ohlas, že firmy a instituce mě tentokrát pomoc přímo nabídly. Velký dík tak patří městu Tachov, OFS Tachov, Nysade, Euronics, HC Plzeň, Rydoz, FC Viktoria Plzeň, restauraci Bayles, a Bohuslavu Švagrovi. Zvláštní poděkování ještě patří personálu restaurace Bayles za zajištění občerstvení a výbornou obsluhu.

Můžete prozradit, jak dlouho trvá příprava na turnaj tohoto rozsahu? Příprava prakticky začíná při skončení toho posledního. Jinak „horko“ bývá už čtyři měsíce před jeho začátkem. S blížícím se začátkem je to každý rok stejný, nervy jsou na pochodu!

Na závěr musí přijít jediná otázka. Bude jedenáctý ročník a vykročíte tak do další desítky? Tak, to už jsem řekl na vyhodnocení. Příští ročník bude, ale tu desítku bych z dovolením vypustil. Samozřejmě bych byl rád, kdyby tady tento turnaj zakotvil natrvalo. Bohužel, zatím se nenašel nikdo, kdo by organizaci převzal.