Sportovní hala v Tachově bude v sobotu 15. prosince hostit už dvanáctý ročník mezinárodního turnaje fotbalových rozhodčích O putovní pohár města Tachova. První utkání turnaje je na programu v osm hodin ráno, následovat bude osmnáct zápasů mezi arbitry z Čech, Moravy. Slovenska a Německa. Celkem startuje osm týmů.


Ve skupině A se střetnou Středočeský kraj, Gambrinus Liga, Výběr SRN a Plzeňský kraj. Skupinu B tvoří mužstva Karlovarského kraje, Řídící komise Čech, Výběru Slovenska a Výběru Moravy.

První semifinálové se hraje ve 14.30 hodin. Po obou semifinále se bude hrát o konečné sedmé a páté místo. Následovat bude losování tomboly a přibližně dvacet minut po 17. hodině se hraje o medailové umístění. Nejprve o třetí místo a hned poté finále. Vyhodnocení turnaje s vyhlášením vítězů a předáním cen se bude konat přibližně půl hodiny po finálovém utkání ve sportovní hale.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soutěž

Chcete proniknout do zákulisí turnaje rozhodčích, být jejich VIP hostem a setkat se třeba s českým mezinárodním rozhodčím Pavlem Královcem, či s členkou komise rozhodčích UEFA Dagmar Damkovou? A ještě k tomu vyhrát hodnotný a milý dárek? To vše můžete, pokud se zapojíte do soutěže, kterou jsme připravili ve spolupráci s přípravným štábem turnaje.

Soutěžní otázka:
Organizované soutěže se hrály poprvé v Anglii ve druhé polovině 19. století. Spory na hřišti nejprve řešili kapitáni mužstev, neutrální rozhodčí se objevili až o něco později. Zkuste odhadnout, kdy?
a) na konci 19. století
b) v období mezi světovými válkami
c) na olympijských hrách v Římě

Své odpovědi posílejte formou sms zprávy s vaším jménem a bydlištěm na telefonní číslo 602 661 178. Z odpovědí vybereme jednoho čtenáře, který se stane VIP hostem turnaje a obdrží od organizátorů malý dárek. Uzávěrka soutěže je ve středu 12. prosince, výherce zveřejníme ve čtvrtek 13. prosince.