Tachov – Příznivci FK Tachov si na výkop utkání devátého kola divize mezi domácím týmem a Aritmou Praha museli počkat. Soupeř měl poruchu autobusu. Přítomní diváci pak viděli úkaz, který možná někteří pamatovali desítky let zpátky. Autobus zastavil v půl páté přímo u vstupu na hřiště a z něho vybíhali už oblečení hráči Aritmy. Po bezbrankovém poločasu, na kterém měl velkou zásluhu gólman hostů a nepřesnost domácích, to byl už po přestávce jen boj Tachovanů s gólmanem Prokešem. Přes vynikající výkon lovil míč pětkrát ze své sítě a prohru 5:0 mohou brát Pražané ještě jako velmi lichotivou.

Domácí začali aktivněji a první vážné ohrožení branky Aritmy přišlo v páté minutě, kdy hlavičkoval z dobré pozice Tušl nad branku. Na druhé straně vyslal na Houdka propagační střelu Diviš, který vzápětí pálil nad branku. S přibývajícími minutami byla převaha domácích čím dál tím více zřetelnější. V 10. minutě hlavičkoval Viterna do tyče a Dvořák z dorážky netrefil mezi tyče. Na straně Tachovanů přibývaly příležitosti, ovšem na tabuli svítily stále dvě nuly. Mezi mnoha příležitostí FK se v 17. minutě ojedinělým pokusem „zapsal" mezi střelce hostů Doupovec, bez úspěchu. V 19. minutě se ocitl v obrovské šanci domácí Kovařík, nedal. Závarů před brankou hostů přibývalo, ale v tomto časovém úseku „loženka" ze strany domácích nepřišla. Ukázkovou akci předvedli Tachované ve 28. minutě po ose Hudec, Kovařík a z voleje parádně zakončoval Sadílek. Gólman jeho „bombu" s námahou vyrazil, při dorážce netrefil Hudec branku. Byl to ale on, kdo se v dalších minutách ocitl v zakončení nejčastěji. Při jeho v pořadí čtvrtém pokusu se vyznamenal brankář Prokeš, jenž přesnou střelu z voleje vytěsnil s námahou mimo tyče. V závěru poločasu mohl po akci Hudce otevřít skóre Tušl. Do přestávky měl ještě šance Kovařík, ale stav se neměnil ani po ojedinělé střele hostujícího Hrabáka, kterou Houdek v pohodě kryl.

První ohrožení branky po změně stran si připsali hosté. Ve 47. minutě zahrávali trestný kop, ale obrana Tachova byla na místě. Pak hosté přežili dvě příležitosti Dvořáka, ale v 53. minutě po akci Kovaříka otevřel skóre právě Dvořák – 1:0. Od této chvíle se na Aritmu valil jeden útok za druhým a pro domácí byl vážnější překážkou jen gólman Prokeš. V 54. minutě byl v pokutovém území podražen Hudec a Dvořák mířil z pokutové značky do tyče. K míči se dostal Kovařík a po jeho akci ho dostal do sítě Tušl – 2:0. To běžela 55. minuta a jen co na ukazateli naskočila dvojka, bylo to už zásluhou Kovaříka 3:0. V další fázi utkání nedotáhli akci do gólu Kovařík a Dvořák, další šanci Kovaříka chytil gólman, který byl úspěšný i při dalším pokusu stejného hráče. Další změna skóre přišla v 66. minutě, Sadílek našel Hudce a bylo to 4:0.

Stále se hrálo v režii domácích. Sadílka vychytal Prokeš, po akci Tušla dal Dvořák vedle, pokus Folejtara chytil gólman. Ten kapituloval v 74. minutě, kdy po jeho vyražení se dostal míč k Šáchovi a ten ho „profesorsky" vrátil do sítě. Dvě minuty na to měli hosté jedinou polo šanci, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Ambrus nepřesně. Až do závěrečného hvizdu se na branku Pražanů valil jeden útok za druhým, ale Prokeš už za svá záda další míč nepustil.

„Byli jsme po celý zápas lepším týmem, už v prvním poločasu jsme měli tři, čtyři příležitosti, které mohly skončit brankou. Gólman to chytil a prakticky je zachránil ještě od větší porážky," řekl k jednostrannému utkání trenér FK

Tachov: Houdek - Kovaříkj, Šácha, Knakal, Habart, Viterna, Sadílek, Hudec, Dvořák, Tušl, Stružka. Střídali Ruda, Král, Bezděk a Folejtar.