Stříbrským fotbalistům v utkání Fincentrum krajského přeboru v kopané nestačily k výhře s SK Rapid Plzeň ani dva pokutové kopy. Po devadesáti minutách se za výhru 3:2 ale radovali hosté.
Aktivněji vstoupili do zápasu hosté. Ve čtvrté minutě zahrával Brabec přímý kop, Sváta ještě tečoval a Beke si připsal první zákrok. O minutu později musel zasahovat i před pronikajícím Hodaňem. Aktivita hostů přinesla ovoce v sedmé minutě, kdy Nového přímý kop na zadní tyč skončil v síti – 0:1. Po vedoucí brance hosté sice přestali hrát, ale Baníkovci toho nevyužili. Za zmínku stojí jen šance Ábela, který dostal ideální míč za obranu. Tváří tvář plzeňskému Matějkovi však trestuhodně nedokázal trefit branku. Byli to naopak hosté, kteří do přestávky zvýšili své vedení. Ve 44. minutě utekl stříbrským obráncům bývalý hráč Baníku Hodaň a střelou z úhlu překonal Bekeho – 0:2.
Ani přestávka domácím nepomohla a byli to opět hosté, kteří se dostávali do zakončení. Nebezpeční byli především při zahrávání standardních situací. Jednu takovou využili v 62. minutě, kdy se hlavou k tyči trefil Čupalka. V té chvíli byli Baníkovci zralí na ručník – 0:3. Naději domácím přinesla 64. minuta, kdy byl v pokutovém území stažen Bůžek a nařízenou penaltu proměnil Jareš – 1:3. V 75. minutě odmítl snížit Bůžek, když v dobré pozici hlavičkoval nad branku hostů. Kontaktní branku vstřelil Jareš opět z pokutového kopu v 78. minutě, když potrestal faul plzeňského gólmana na Blažka – 2:3. Poslední minuty se domácí snažili o vyrovnání, ale mnohdy byla snaha až příliš křečovitá. V nastaveném čase mohl situaci uklidnit plzeňský Hodaň, ale Beke jeho pokus kryl. V důležitém utkání tak stříbrští fotbalisté opět selhali a nebýt pokutových kopů, nevstřelili by ani branku.
„Dostali jsme v úvodu lacinou branku. Kluci se vzchopili, začali hrát, ale v útoku nám chybělo přesnější zakončení. Co bylo platné, že jsme měli i herní převahu, soupeř trestal naše chyby v obraně. Mrzí mne, že někteří hráči nepřistoupili k utkání tak jak si utkání vyžadovalo. Je to škoda, soupeř nebyl v poli lepší, ale dokázal potrestat naše chyby. Naopak my nedokázali prakticky ze hry trefit pořádně branku,“ okomentoval nevydařené utkání trenér Baníku Jaroslav Patočka.
Stříbro: Beke – Hřebík (46. Kertis), Valena, Šaman, Honzík, Petraška, Ábel, Jareš, Florus, Blažek, Bůžek.

Karel Lukeš