V jedenáctém kole Puma krajského přeboru se na domácím trávníku v neděli od 15.30 hodin představí fotbalisté B. Stříbro, celek TJ Rozvadov jede do Plzně na Petřín, kde hraje SK ZČE.

Stříbrský Baník půjde do zápasu z prvního místa, což je pro jeho, ale i příznivce z Tachovska příjemným překvapením. Na špici tabulky se spíše čekal jeho zítřejší soupeř, ambiciózní Koloveč. Slavoj má v kádru několik zvučných jmen, po nepřesvědčivých výkonech ho ještě na postu trenéra posílil Ivan Kovács. Mužstvo se zatím pohybuje ve spodní části tabulky což je, vzhledem k předsoutěžním prognózám, velké překvapení. Patří mu se ziskem pouhých třinácti bodů desátá příčka. Nicméně na Palackou přijede, bez ohledu na postavení v tabulce, jeden z nejkvalitnějších celků soutěže. V posledním kole remizoval na domácím trávníku s Vejprnicemi 2:2, Baník v pozici lídra dokázal zvítězit v Holýšově 2:0 a své lichotivé postavení si tak udržel. Trenér Baníku Jaroslav Lorenc může být spokojený, ale před nedělním zápasem mu dělá vrásky zdravotní stav některých hráčů.

„Bohužel, v tuto chvíli vám neřeknu, zda půjdeme do zápasu s kompletním kádrem. Čtyři hráči mají zdravotní problémy a já nejsem schopen říct, zda budou k dispozici. O jejich startu se rozhodne až před utkáním,“ nechtěl více prozradit stříbrský kouč. Podle něho je Koloveč favoritem, jelikož byl už před soutěží pasován na jednoho z kandidátu na ty nejvyšší příčky. Nic prý na tom nemění ani současné postavení obou celků v tabulce. „Konečně nehrajeme o šest bodů. V minulých kolech by případná prohra s daným soupeřem znamenala, že půjde v tabulce před nás. Nicméně vyhrát zítra doma je nutnost,“ konstatoval bývalý ligový hráč Plzně a Blšan, který si už druhou sezonu úspěšně vede na lavičce nováčka přeboru. Obavy nemá ani z terénu. „Pokud by měl být trávník po deštích a sněžení v horším stavu, nemůžeme se na nic vymlouvat. Pro oba budou podmínky stejné a na naší straně by tak měla opět vítězit bojovnost a nasazení. Věřím, že mužstvo utkání zvládne,“ je optimistou Lorenc.

Druhý nováček přeboru, mužstvo TJ Rozvadov, se představí na plzeňském Petříně, kde jej čeká třináctý SK ZČE. Náš zástupce má zatím patnáct bodů a je na deváté příčce. Oba týmy dělí od sebe čtyři body. Domácí hrají o záchranu a nejlépe na tom není ani Rozvadov. Po nepřesvědčivých výsledcích se mu ale podařilo v minulém kole naplno bodovat, když porazil Chanovice (4:3). Energetici si dojeli do Chrástu pro „bůra“, ale v domácím prostředí jsou silní. Rozvadovský trenér Jan Sopko by rád navázal výsledkově na poslední kolo, ale také on neví, zda odjede zítra do Plzně s kompletním kádrem. „Potřebovali bychom bodovat, abychom se nepropadli do dolní poloviny tabulky,“ vyjádřil přání Sopko.