V generálce před blížící se krajskou soutěže 1. A třídy zajížděli fotbalisté B. Stříbro na hřiště Slavoje Koloveč. Také pro domácí byl zápas poslední přípravou před úvodním zápasem přeboru, ve kterém hostí v neděli Klatovy. Domácí trenér Kamarýt mohl být spokojený, jeho svěřenci rozstříleli hosty 6:0.

Ze základní sestavy Slavoje sice ještě scházel Rejthar, ale zato se už na trávníku objevil Milota. Ten by měl podzim odehrát v Kolovči, protože se klub nedohodl na finančních podmínkách s Doubravkou, kde zkušený bek minulou sezonu hostoval. V optimální sestavě nenastoupili ani Stříbrští, kteří už v průběhu prvního poločasu museli řešit pro zranění hráčů sestavu.


Kolovečtí měli do utkání se soupeřem, jenž z krajského přeboru v minulé sezoně sestoupil, raketový nástup. Už v první minutě skóroval Šperl, o další minutu později jej napodobil Kadlec – 2:0. Tento stav pak vydržel až do druhé pětačtyřicetiminutovky, protože domácí neproměnili řadu vyložených šancí, zatímco jejich brankář Janča řešil výběhem jen dvě ožehavější situace v podobě brejků.
Ve druhé půli zasáhl do hry Lukáš Došek, který ale ještě stále laboruje se zlomeným malíčkem. Přesto se zapsal do střelecké listiny, když si hosté jeho přímý kop srazili do vlastní branky – 5:0. Před ním trefami v 50. a 61. minutě zkompletoval svůj hattrick v utkání Šperl a v 77. minutě se dokázal prosadit i mladý Milan Lucák.

„Domácí se představili v tom nejlepším světle a určitě byli lepším týmem, o tom hovoří i skóre. My totálně zaspali začátek, nevím, kde byli při obou gólech obránci. V 15. minutě a pak o minutu později jsme museli řešit zdravotní problémy. Přesto byl z naší strany první poločas ještě dobrý. Slavoj měl více míč na svých kopačkách, ale my dokázali ještě konkurovat. Po přestávce už se hrálo zcela v režii domácích. My už museli  improvizovat v sestavě a jak jsem řekl v úvodu, Slavoj má velmi výborný kádr, hrál výborně a je kvalitou někde jinde," zhodnotil utkání trenér Baníku Jaroslav Patočka.  

Sj. Koloveč – B. Stříbro 6:0
Poločas: 2:0. Branky: Šperl 3, Kadlec, Došek, Lucák). Diváci: 70.
Slavoj: Janča – Kruml (Šlajs), Vlček, Duchoň, Milota – Pergl (L. Došek), Baxa (Lucák), Černohorský, Kadlec – Šperl, T. Došek. Trenér Stanislav Kamarýt.
Baník: Bláha – Průša, R. Hřebík, M. Honzík, K. Blažek, J. Jareš, Týr, M. Petraška, M. Charvát, T. Bůžek, P. Demjan. Střídali R. Charvát, Nemec a Pubrle.  Trenér Jaroslav Patočka.

Václav Tauer