Po prohře v Bolevci čekal fotbalisty B. Stříbro další klíčový zápas Fincentrum krajského přeboru o udržení v soutěži. Domácí ale utkání se Stodem nezvládli, prohráli 0:2 a klesli na samé dno průběžné tabulky.

Stodští fotbalisté měli před utkáním ve Stříbře pouhý jeden bod náskok a v posledních kolech se jim také moc nedařilo. Ve Stříbře však začali aktivněji. V páté minutě se ocitl v první šanci Karlíček, ke kterému propadl nečekaně míč. Beke jeho střelu reflexivně vyrazil. V osmé minutě poslal přesně míč za stříbrskou obranu Drahorád na kopačku Fořta, stříbrský gólman jeho pokus vyrazil alespoň na rohový kop. Po jeho zahrání vznikl před domácí brankou obrovský závar, který ukončil až rázný odkop Šamana. Beke podržel svůj tým i ve 12. minutě, když musel vyběhnout daleko z branky, aby zabránil rozběhnutému Drahorádovi dostat se do lepší střelecké pozice. První náznak šance Baníku přinesla až 19. minuta. Přímý kop Honzíka mířil jen do obranné zdi. Z protiútoku Stodu měl opět plné ruce práce Beke, kterého zkoušel přelobovat Fořt. Jedenatřicátá minuta přinesla dobrou příležitost pro Baník. Přímý kop z hranice pokutového území však Šaman poslal nad branku hostů. Na druhé straně z podobné pozice trefil Kyklhorn jen stříbrskou zeď. Gól do šatny mohli dát hosté. Drahorád se prodral do zakončení, Beke jeho pokus ještě zabrzdil a z druhé vlny nabíhající Fořt poslal míč vysoko nad branku.

V úvodu druhé poločasu se do pokutového území proháčkoval Bůžek. Místo střely ještě nabil Florusovi, který však trefil bránícího hráče. Beke se vyznamenal v 55. minutě po pokusu Drahoráda. Pohroma pro Baník přišla v 71. minutě. Jareš signalizoval aut a přestal hrát. Toho využil Bachroň, který pokračoval po straně směrem k brance domácích. V poklidu odcentroval míč před stříbrskou branku, kde si ho Honzík nešťastně srazil do vlastní sítě – 0:1. V 79. minutě se stříbrští hráči radovali marně ze vstřelené branky, gól neplatil pro ofsajd. S přibývajícími minutami se Baník snažil stále více tlačit do útoku a nechával otevřená zadní vrátka. V 87. minutě toho využil Harmády, ke kterému se dostal gólmanem Bekem vyražený míč a pohodlně upravil do odkryté branky na konečných 0:2.

„My si za celé utkání nevytvořili vyloženou brankovou příležitost. Stodští na tom nebyli o mnoho lépe, ale šli více za výhrou, když jsme jim ještě pomohli vlastní brankou," řekl stručně k utkání trenér Baníku Jaroslav Patočka.

Baník: Beke – Honzík, Hřebík, Blažek (57. Pubrdle), Jareš, Petraška, Šaman, Florus, Dyk (77. Charvát), Bůžek, Průša.

Karel Lukeš