Baník překvapil, přivezl výhru

Stříbro - Lorenc: Tým dodržel taktické pokyny a nad tento rámec přišly osobní výkony jednotlivců.

16.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Fotbalisté B. Stříbro vstoupili do Fitcentrum krajského přeboru výborně. Ačkoliv se jim moc šancí v Přešticích nedávalo, dokázali tam zvítězit 2:1 a připsat si do tabulky tři body. Baníkovci v přípravě svými výsledky fotbalové odborníky nepřesvědčili a právě v úvodním kole byly favorizované Přeštice. Stříbrský trenér nemohl pro tento zápas počítat s Hřebíkem, Petraškou a Ichnatolyou, které trápí zranění a Hřebík si navíc odpykává disciplinární trest. Naopak, v dresu Baníku se objevil J. Malý, jehož hostování bylo „upečeno“ doslova za pět minut dvanáct.

Jak se později v průběhu zápasu ukázalo, byl klíčovým hráčem. „Já bych chtěl poděkovat celému mužstvu za disciplinovaný a bojovný výkon,“ měl slova uznání pro hráče trenér Stříbra Jaroslav Lorenc. Baník začal nebojácně a byl domácím vyrovnaným soupeřem. Na kolena ho nesrazil ani nařízený pokutový kop, který Přeštice proměnily.

„My hráli se soupeřem vyrovnanou parti a po penaltě nám trvalo jen dvě minuty, než jsme zvedli opět hlavu a ještě do přestávky se podařilo srovnat,“ popsal důležité momenty kouč. Stříbrští si v obranné činnosti vedli velmi dobře a domácí nepouštěli do vážnějšího ohrožení branky. „Kluci dokázali držet s hráči domácího celku krok i po fyzické stránce a v závěru utkání měli navrch,“ pochvaloval si dobrou fyzickou kondici svých svěřenců Lorenc, který se mohl spolu s ostatními radovat v 85. minutě z branky Malého z trestného kopu.

„Jak říkám, branka jen korunovala kolektivní výkon celého týmu. Ten dodržel všechny taktické pokyny a nad tento rámec přišly i osobní výkony jednotlivců. Výhra je psychickou vzpruhou do dalších bojů. Jsme teprve na začátku, ale pro mne je potěšitelné, že se opět tvoří parta, která potáhne za jeden provaz,“ byl spokojený Lorenc.

16.8.2011

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.