Z pohledu fotbalového příznivce z Tachovska se v Puma krajském přeboru hraje okresní derby. Stříbrský Baník v něm přivítá na Palacké mužstvo TJ Rozvadov. Karty před utkáním jsou jasně rozdány. Třetí Baník dělí od jeho soupeře šest příček, ale jen tři body. V posledních dvou kolech se našim zástupcům nedařilo, hůře na tom byli ještě Stříbrští, kteří nebodovali a inkasovali deset branek. Rozvadovští po prohře v Chrástu remizovali doma s Vejprnicemi 1:1. Na obou stranách se v roli trenérů představí bývalí ligoví hráči.

Stříbrský kouč Jaroslav Lorenc bude s největší pravděpodobností postrádat R. Dyka, kterého stále trápí svalové zranění. „Je to nevyzpytatelné a více se přikláním k verzi, že Radek nenastoupí. Jinak jsme kompletní,“ provedl inventuru kádru stříbrský trenér. Jeho protějšek Jan Sopko je na tom podobně. „Uvidíme dnes na tréninku (pozn. red.: článek vznikl v pátek dopoledne), jak na tom hráči budou. David Hanko má stále naražená žebra, Venca Mráček si vymknul kotník, ale jak říkám, dnes na tréninku se rozhodne, kdo bude ve Stříbře k dispozici,“ poznamenal kouč Rozvadova, který si rád vzpomněl na poslední vyhrané derby ještě v 1. A třídě.

„Tenkrát jsme na škváře vyhráli 2:0, ale v neděli to bude úplně jiný zápas.“ S tím souhlasí i trenér Baníku. „Oproti zmiňovanému utkání se kádr mužstva hodně obměnil. Očekávám vyhecované derby, které bude o bojovnosti a o štěstí. Určitě se v utkání objeví taktické prvky, ale ty dvě věci, které jsem vyjmenoval, budou hrát klíčovou roli,“ řekl Lorenc, jenž chystá v sestavě také změny.

„My chceme ve Stříbře předvézt kvalitní fotbal, aby byli spokojeni domácí i naši příznivci. Doufám, že kluci k utkání přistoupí zodpovědně a podají optimální výkon. Obě mužstva se znají, nemáme se čím překvapit. Do Stříbra jedeme bodovat a já věřím, že se nám to podaří,“ poznamenal rozvadovský Sopko.