Po dvou prohrách na hřišti soupeřů se představili fotbalisté B. Stříbro na domácím trávníku a připsali si v 1. A třídě první body. Spálené Poříčí porazili 2:1, když rozhodl nástup do utkání.

Pozornost brankáře hostů vyzkoušel Šaman už ve třetí minutě. O minutu později měl po rohovém kopu gól na hlavě Demjan, ale z blízka netrefil branku. V deváté minutě napřáhl z dálky Průša, míč před Vaidišem skočil a Baník vedl 1:0. V 11. minutě vybídl dlouhým odkopem Bláha za pomoci Bůžka zkušeného Šamana do brejku, který měl práci ještě ulehčenou nedorozuměním stopera s brankářem hostů. Šaman nezaváhal a propálil gólmana – 2:0. Šaman mohl přidal i další branku, když pohodlně obešel hostujícího obránce Bláhu, ale Vaidiš tentokrát zasáhl. Z protiútoku mohl korigovat Šlajs, ale překonaného Bláhu zastoupil v brance Honzík! Zdálo by se, že dvoubrankové vedení Baníku umožní domácím v klidu hrát, ale opak byl pravdou. Otěže převzali hosté. Ve 27. minutě vytěsnil přímý kop Šlajse gólman Bláha alespoň na roh. Zato ve 42. minutě se už radoval Šlajs, když jeho přímý kop z obdobné pozice skončil ve stříbrské síti – 2:1.

Druhý poločas začali aktivně hosté. Bláha neudržel míč, ale Fiala  netrefil prázdnou branku. V podobné pozici selhal i v 54. minutě Šlajs. Fiala byl i u další nebezpečné akce hostů v 62. minutě, Bláha byl tentokrát na místě včas. S ubývajícími minutami se hosté snažili stále více tlačit k vyrovnání, tomu odpovídala i dění na hřišti. Baník nedokázal udržet míč, hosté aktivně napadali především ve středu hřiště, domácí ztráceli zbytečně balóny a umožňovali tak hostům dostat se snadno před stříbrskou branku. Snahu a tlak hostů zabrzdila až 87. minuta, kdy byl po druhé žluté vyloučen Brudna. V 89. minutě se po rohu hostů vydal na výlet střídající Vraštil, skvěle našel Benedikta, který ovšem pováhal ideální možnost k zakončení. To se sice nakonec povedlo Šamanovi, ale Vaidiš jeho pokus mířící k tyči vytěsnil na roh. Zle mohlo být pro Baník v nastaveném čase, kdy celá obrana spoléhala na ofsajd, který ovšem pomezní nesignalizoval. Fiala však zcela sám před Bláhou hlavou nemířil mezi tyče.

„Fotbal jsme hráli prvních dvacet minut, pak jsme se protrápili k výhře. Soupeř měl ve druhém poločasu čtyři gólovky a my můžeme být rádi, že je nedal. opakovala se situace ze Sparty, kdy jsme také vedli 2:0 a přišlo uspokojení. Tentokrát jsme ale získali tři body a doufám, že se od toho odrazíme. je to v hlavách hráčů, musíme na tom pracovat," poznamenal k utkání trenér Baníku Jaroslav Patočka. Z naší strany

Baník: Bláha – Honzík (75. Vraštil), Hřebík, Jareš (81. Petrák), Petraška, Šaman (90.+1 Kertis), Florus (64. Charvát), Demjan (86. Benedikt), Blažek, Bůžek, Průša.

Karel Lukeš